Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Попередні та періодичні медичні огляди під час дії воєнного стану

| Print |
20:05:2022 г.
У відповідь на звернення спілчан щодо певних труднощів, пов’язаних з проходженням попередніх та періодичних медичних оглядів під час дії воєнного стану в Україні на адресу Голови правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишіна направлено відповідного листа за підписом Голови профспілки О.Семеруня. 

У зверненні зауважено, що працівники, які за своєю професією зобов’язані проходити періодичні медичні огляди, у нинішніх умовах направляються в ті медичні заклади, що знаходяться в інших містах України на відстані до 100 км, і при цьому не враховується безпекова ситуація (повітряні тривоги та знаходження в незнайомому місті протягом певного часу).

Для вирішення ситуації запропоновано розглянути питання та надати дозвіл регіональним філіям, філіям на проходження працівниками структурних підрозділів попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів на місцях в медичних закладах з наступним поверненням коштів або перенесення строку проходження (проведення) медичних оглядів на час дії воєнного стану в Україні.

В офіційній відповіді Департаменту оплати праці та мотивації персоналу з посиланням на публікацію експерта MCFR Кадри надано роз’яснення, що «поки триває воєнний стан в Україні наявні підстави непереборної сили, що можуть вплинути на можливість організувати проведення медоглядів працівників», «військова агресія хоча і не звільняє роботодавця від обов’язку проводити медогляди працівників, проте дозволяє це зробити одразу, як у країні припинять воєнний стан або хоча б перестануть проводити активні бойові дії та медзаклади почнуть проводити планові огляди».

Також зазначено, що зміни до законодавчих актів, які регламентують проведення медичних оглядів працівників в частині відмови від їх проведення, не вносились.

Щодо оплати медичних оглядів, то регіональним філіям, які вже зверталися з цим питанням, запропоновано працівникам, які пройшли медичні огляди за власні кошти, але перебувають у простої, компенсацію коштів за проходження медичних оглядів здійснювати після виведення з простою, а іншим працівникам, які задіяні в безперервності перевізного процесу, основних та гостродефіцитних професій – здійснювати відшкодування таких витрат вже зараз, йдеться в листі департаменту.

ДО СЛОВА
Попередньо 3 травня на онлайн-нараді технічних інспекторів праці Ради профспілки обговорено ситуацію у різних регіонах щодо проходження медичних оглядів під час запровадженого воєнного стану в Україні. 

 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79