Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Особливий випадок

Якщо нещастя сталося…

Загибель людей на виробництві – це завжди трагедія для родини і надзвичайна ситуація для підприємства. Профспілка у цьому разі намагається не лише з’ясувати, чому стався нещасний випадок і як можна запобігти його повторенню, але й надати соціальний захист і матеріальну допомогу близьким загиблого. Останнє вдається завдяки страхуванню членів профспілки від нещасних випадків на виробництві.

Так, 12 тис. грн. виплачено у липні п. р. батькові А.Дурбалова – загиблого через нещасний випадок на виробництві помічника машиніста локомотивного депо Одеса-Сортувальна. Звісно, це не поверне родині сина, проте стане суттєвою допомогою, особливо зважаючи на те, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відмовив сім’ї у будь-яких виплатах – адже молодий хлопець не був одруженим, не мав дітей та інших утриманців.

У цьому і полягає істотна відмінність профспілкового страхування від діяльності Фонду соцстраху: для профспілки не має значення, чи були найближчі родичі загиблого його утриманцями, а для Фонду це – головна умова здійснення виплат. За законом, у разі смерті потерпілого на виробництві держава призначає одноразову допомогу та щомісячні страхові виплати лише непрацездатним особам, які перебували на утриманні потерпілого, або мали на це право, приміром, дітям до 16 років, дітям – учням денної форми навчання до досягнення 23 років, членам сім’ї – інвалідам, непрацюючим пенсіонерам тощо. Таким чином, держава у цьому випадку не виплачує жодних компенсацій, не здійснює страхових та інших виплат повнолітнім працездатним родичам загиблого. Але ж нещасний випадок, якими б не були його наслідки, – ситуація, у якій з’являються незаплановані витрати, і часто доволі значні. Тому виплати, які здійснюються за профспілковим страхуванням, залежать лише від важкості наслідків нещасного випадку. «Батьки загиблого хлопця не досягли пенсійного віку, працездатні, батько – працівник того самого депо, тож вони не були його утриманцями. Проте за законом – вони його прямі спадкоємці, і цього достатньо, аби їм було виплачено страхову суму за договором про страхування членів нашої профспілки від нещасних випадків на виробництві», – підтвердив головний технічний інспектор праці Ради профспілки В.Дорошенко.

Але якими б не були розміри виплат, не треба забувати, що головне – життя і здоров’я. Тому роботодавець має створити  безпечні умови праці, а профпрацівники й активісти – стежити за дотриманням у структурних підрозділах правил і норм з охорони праці. Адже, на жаль, саме різноманітні порушення цих правил стають головною причиною нещасних випадків на виробництві...
 
Відділ інформації Ради профспілки
 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Акція протесту профспілки 14 листопада 2019 р

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Надання матеріальної допомоги членам профспілки у разі нещасних випадків на виробництві >> Особливий випадок
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78