Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Захищаємо трудові права залізничників

На нараді з питань оплати праці при роз’їзному характері роботи, що відбулася 21 липня п. р. за участі спеціалістів Ради профспілки, дорпрофсожів, залізниць та Укрзалізниці, було обговорено ряд актуальних питань, які на сьогодні не повністю реалізовано на залізницях та у структурних підрозділах при оплаті часу доїзду до місця виконання робіт і у зворотному напрямку поза межами робочої зміни.

За перше півріччя доплати працівникам за проїзд від основного місця роботи до місця виконання робіт проведено в господарствах Донецької залізниці на суму 730,8 тис. грн., Придніпровської – 575,9 тис. грн., Південної – 407,1 тис. грн., Південно-Західної – 90,3 тис. грн., Одеської – 1014,6 тис. грн., Львівської – 403,4 тис. грн.

Незважаючи на те, що наказ Укрзалізниці № 153-Ц було видано 25 лютого 2010 р., до його реалізації залізниці приступили лише у квітні. При перевірці структурних підрозділів у червні–липні спеціалістами Ради профспілки та Укрзалізниці було встановлено, що деякі структурні підрозділи розпочали цю роботу в травні і провели нарахування працівникам тільки за травень, а попередні місяці (березень–квітень) проігнорували, таким чином, працівники втратили певні суми коштів заробітної плати, що є грубим порушенням чинного законодавства.

Для забезпечення захисту економічних інтересів працівників галузі Рада профспілки звернулася до голів дорожніх профорганізацій із проханням взяти під контроль реалізацію на залізницях норм наказів Укрзалізниці від 10.03.1994 р., № 40-Ц та від 25.02.2010 р., № 153-Ц, забезпечивши розрахунки з працівниками за відпрацьований час та час, витрачений на доїзд поза межами робочої зміни починаючи з березня.

Враховуючи територіальну протяжність залізниць України, робота більшості працівників залізничного транспорту пов’язана із забезпеченням безперебійної роботи з перевезення вантажів, пасажирів, утримання інфраструктури у безпечному стані. Для виконання своїх трудових і посадових обов’язків працівники постійно виїжджають у встановлених для них межах на значні відстані від постійного місця роботи (пункту збору). А тому роз’їзди та їх тривалість у різних категорій працівників має свої особливості. У одних працівників робота проходить під час слідування залізничного транспорту, у інших – пов’язана з роз’їздами в межах дільниць обслуговування, а ще має пересувний характер, а тому і надбавку за характер роботи у різних категорій працівників має бути чітко визначено у локальному галузевому документі, а не так, як зараз: усім встановлено однакову надбавку за роз’їзний характер роботи.

На нараді Рада профспілки запропонувала Укрзалізниці переглянути цьогоріч наказ Укрзалізниці «Про порядок і умови відшкодування витрат працівникам залізничного транспорту, робота яких постійно проходить в дорозі або має роз’їзний характер, а також при службових поїздках в межах обслуговуваних дільниць, в тому числі при роз’їздах за межі України» від 10.06.2002 р., № 285-Ц та «Про порядок і розміри виплати надбавки працівникам за пересувний характер роботи» від 19.09.1997 р., № 206-Ц, щоб вони забезпечували об’єктивну оцінку роботи окремих працівників на залізничному транспорті залежно від характеру їх роз’їздів.

Неврегульованим залишається питання обліку часу доїзду працівникам колійних машинних станцій та центрів механізації колійних робіт, а також надання їм домашнього відпочинку після роботи при тривалих виїздах для виконання робіт, які тривають дві і більше діб.

Тож Рада профспілки пропонує обговорити ці питання у первинних профорганізаціях і надати до 1 вересня п. р. пропозиції щодо змін до наказів Укрзалізниці про роз’їзний та пересувний характер роботи.


Світлана АНІСІМОВА, завідувач відділу економічної роботи,
організації праці і зарплати Ради профспілки
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Економічний захист >> Оплата праці >> Захищаємо трудові права залізничників
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79