Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

АТ «Укрзалізниця» поновлено оплату працівникам-донорам, а також оплату деяких додаткових відпусток

| Надрукувати |
21:11:2022 г.
АТ «Укрзалізниця» поновлено оплату працівникам-донорам днів обслідування, здачі крові і відпочинку, які надаються після кожного дня здачі крові, а також оплату додаткових відпусток відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  Відповідну вказівку ЦЦУП-10/739 від 18.11.2022 направлено керівникам структурних підрозділів апарату управління АТ «Укрзалізниця», керівникам регіональних філій та філій.
 
Зверніть увагу, що оплата працівникам-донорам буде здійснюватися за умови забезпечення заходів, з урахуванням яких відсутність донора на його робочому місці у такі дні не призведе до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням безперебійної роботи, оборони та безпеки держави (відповідно до ст. 12 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» № 931-ІХ (зі змінами)).

Нагадуємо, що рішенням правління АТ «Укрзалізниця» від 14.03.2022 № Ц-54/31 Ком.т. затверджено та направлено філіям та структурним підрозділам перелік кодів видів оплати, за якими проводилися нарахування на період дії правового режиму воєнного стану. І в затвердженому переліку оплати працівникам-донорам днів обслідування, здачі крові і відпочинку, які надаються після кожного дня здачі крові, – НЕ БУЛО. 

Профспілка з цього приводу зверталася до керівництва АТ «Укрзалізниця» щодо необхідності відновлення передбачених законодавством пільг та компенсацій, аргументуючи, що ухваленими під час воєнного стану законами не було змінено і не було скасовано дію ст. 124 КЗпП та дію Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», тому роботодавець повинен і надалі виконувати покладені на нього законодавством зобов’язання.

Це ж стосується соціальних і окремих додаткових відпусток працівників АТ «Укрзалізниця», на відновленні яких наполягає профспілка. У своїх зверненнях і під час перемовин зауважено, що зміни відповідно до ст. 12 Закону України № 2136-ІХ, передбачають право, а не обов’язок роботодавця обмежувати щорічну основну відпустку працівника у період дії воєнного стану її тривалістю у 24 календарні дні. Крім того, такими відпустками працівники можуть скористатися лише за період календарного року. 

Тож наразі працівникам, які підпадають під види оплати додаткових відпусток відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальних захисту», виплати окремих видів додаткових оплат на умовах, визначених колективними договорами, ПОНОВЛЕНО.

Так, соціальна відповідальність АТ «Укрзалізниця» поступово адаптується до нинішніх реалій, а профспілка продовжує тримати руку на пульсі і оперативно реагувати відповідно до чинного законодавства.

Останє оновлення ( 21:11:2022 г. )
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79