Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Потрібні реформи... у видачі форми

Розглянувши питання про хід виконання попередньої постанови (від 19.07.2007 р.) «Про забезпечення залізничників форменим одягом», президія Ради профспілки на серпневому засіданні відзначила, що завдяки увазі з боку господарських керівників та профорганів у деяких структурних підрозділах (приміром, пасажирське вагонне депо Дніпропетровськ, моторвагонне депо Харків) ситуація покращилася. Налагоджується облік працівників, яких має бути забезпечено форменим одягом, приділяється увага його комплектності, вживаються заходи зі створення умов для зберігання та утримання форменого одягу на підприємствах.
 
Проте для остаточного вирішення проблеми необхідно усунути низку недоліків. За інформацією Укрзалізниці за 2009 рік, середня забезпеченість працівників, які отримують форму безкоштовно, такими основними її складовими, як костюми зимові та літні, становить 51 %, сорочки – 65,3 %. Забезпеченість взуттям – від 4,9 % (демісезонне) до 30,2 % (зимове), пальтами – 19,4 %, куртками літніми – 24,1 %, куртками зимовими – 49,9 %; пілотками, краватками, шапками-вушанками, спідницями тощо є ще нижчою. Відповідна ситуація і на місцях. Зокрема, на станції Ковель забезпеченість форменим одягом становить 30 %, у пасажирському депо Ковель протягом 2008–2009 років блуз-сорочок не отримано жодної, хоча мають видаватися дві одиниці на рік. У локомотивному депо Дніпропетровськ лише 56 % помічників машиністів забезпечено костюмами, ще менше – сорочками (24 %). У вагонній дільниці Київ-Пасажирський та деяких інших структурних підрозділах працівники взагалі не забезпечуються сорочками. На станції Чернігів уже протягом багатьох років усі працівники придбавають формений одяг повністю за власний рахунок.

Не налагоджено належний централізований облік забезпечення залізничників форменим одягом, що не сприяє контролю за виконанням наказу Укрзалізниці від 22.07.2005 р., № 219-Ц. Не на всіх підприємствах ведення обліку форменого одягу відповідає положенням цього наказу...

Не на повний комплект форменого одягу здійснюються заявки-розрахунки до відповідних служб, внаслідок чого у всіх перевірених підрозділах не забезпечується повна комплектність при його видачі. Як правило, це стосується таких складових, як пальта, плащі, куртки, черевики, краватки, головні убори тощо.

Служби матеріально-технічного забезпечення залізниць не завжди своєчасно та в повному обсязі задовольняють заявки підприємств (пасажирське вагонне депо Луганськ, лінійні станції Луганської дирекції залізничних перевезень, вокзал Луганськ, моторвагонне депо Харків).

Внаслідок того, що при забезпеченні заявок-розрахунків відповідні служби не завжди дотримуються заявлених розмірів та належної якості, працівники, які мають право на отримання форменого одягу зі знижкою 50 % вартості, масово відмовляються його отримувати через відсутність необхідних розмірів. Зокрема, у Дніпропетровському моторвагонному депо із 127 машиністів сорочки отримали 38, костюми – лише 18 осіб. При цьому всі, хто відмовився отримувати зазначені складові форми, змушені придбавати їх за власні кошти. Проте на переважній більшості підприємств не вирішується питання компенсації вартості форменого одягу, придбаного працівниками за власні кошти, оскільки нормативними документами Укрзалізниці не передбачено механізму її здійснення.

Продовжують застосовуватися стягнення за перебування на робочому місці без форменого одягу до працівників, яких не було забезпечено ним або окремими його складовими. Зокрема, у вагонній дільниці Київ-Пасажирський було повністю позбавлено премії за місяць провідницю Г.Кулеша, хоча форма їй не видавалася (особова картка обліку форменого одягу відсутня); також оголошено догану провіднику А.Кедись за перебування на робочому місці без форменого одягу, в той час як за результатами перевірки виявлено, що востаннє йому видавалися лише костюм та кашкет у 2006-му, і термін їх носіння сплив ще у 2008 році.

Недостатньо уваги питанню забезпечення форменим одягом приділяється профорганами. Приміром, на засіданнях профкомів усіх перевірених підрозділів протягом останніх років це питання взагалі не розглядалося.
 
Інф. «ВІСНИКА»
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Інше >> Потрібні реформи... у видачі форми
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79