Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Є вагомі зрушення

Стан охорони праці у ВАТ „Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту” взято на контроль Радою профспілки ще в 2008-му, про що на засіданні її президії 22 травня того року було прийнято відповідну постанову. З того часу правлінням товариства та об’єднаною профорганізацією проведено певну роботу з усунення недоліків, про її результати йшлося на виїзному засіданні президії Ради профспілки у Львові 5 жовтня п. р.
 
У 2008-му на підприємстві реорганізовано відділ охорони праці, в усіх філіях створено комісії з питань охорони праці. Покращився стан забезпечення працівників спецодягом та  спецвзуттям: з 1 липня 2008 року керівництвом Товариства скасовано централізоване забезпечення, а  функції щодо його придбання, комплектування, видачі та утримання передано безпосередньо філіям, у яких створено комісії з приймання і перевірки ЗІЗ, що надходять безпосередньо від постачальників, щодо їх відповідності нормам.

Поступово зменшилась кількість працівників, які працюють  в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам за результатами атестації робочих місць за умовами праці: у 2009-му їх на 17 % менше ніж у 2008-му.

 Покращилась соціальна захищеність працівників: складачам поїздів, що не працюють на магістральних залізницях, та слюсарям з ремонту рухомого складу, чисельність яких становить 434 працівники, у 2008–2009 роках встановлено додаткові відпустки за особливий характер праці згідно з колективним договором. Протягом цих двох років проведено атестацію робочих місць за умовами праці  у 24 філіях та Київ-Дніпровському виробничому підрозділі, витрати на її проведення  склали понад 87,2  тис. грн.

Водночас зазначено, що за дев’ять місяців  поточного року у філіях  допущено два нещасних випадки на виробництві. А через те, що, незважаючи на відповідну постанову Ради профспілки, об’єднаною профорганізацією підприємства не проведено роботу зі страхування працюючих членів профспілки від нещасних випадків на виробництві, постраждалі працівниці не отримали можливих компенсацій.

Відзначено, що два роки поспіль не в повному обсязі виконуються Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, які є щорічним додатком  до колективного договору між адміністрацією та об’єднаним профкомом.

Тож хоча президія Ради профспілки постановила зняти попередню постанову з контролю, проте запропонувала адміністрації ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ” забезпечувати  своєчасне  та якісне  виконання комплексних  заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Рекомендовано розглянути питання щодо підвищення на 10 %  тарифних ставок і окладів працівникам, зайнятим на роботах, які безпосередньо пов’язані з рухом поїздів і постійно виконуються на відкритому повітрі,  на період роботи в особливо складних метеорологічних умовах при температурі повітря мінус 20 градусів і нижче, плюс 30 градусів і вище.

Зі свого боку, об’єднаний профком повинен вимагати від правління ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ” та уповноважених ним посадових осіб виконання в повному обсязі Комплексних заходів з охорони праці, колективного договору та надання  працівникам у повному обсязі пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці. Також він має вирішити питання щодо проведення страхування від нещасних випадків на виробництві працівників підприємства – членів профспілки залізничників і транспортних будівельників.
 
Володимир ДОРОШЕНКО, головний технічний інспектор праці Ради профспілки
 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Охорона праці >> Інше >> Є вагомі зрушення
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78