Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Положення

Положення про умови оплати праці працівників, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу на залізницях України
ЗАТВЕРДЖЕНО  Наказом Укрзалізниці 29.11.2010 № 763-Ц

ПОЛОЖЕННЯ
про умови оплати праці працівників, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу на залізницях України
 
1. Загальні положення

1.1. Положення про умови оплати праці працівників, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу (далі – снігоборотьба) на залізницях України (далі – Положення), розроблено відповідно до законодавства України, Галузевої угоди та інших нормативних документів з метою забезпечення безперебійної роботи залізничного транспорту і безпеки перевезення вантажів та пасажирів у період складних метеорологічних умов, коли відбуваються такі природні явища як: снігопади, хуртовини, заметілі.

1.2. Положення розповсюджується на працівників усіх залізниць України та їх відокремлених підрозділів, що залучаються до роботи зі снігоборотьби.

2. Оплата праці

2.1. При плануванні основних фінансово-економічних показників роботи залізниць та їх відокремлених підрозділів передбачаються витрати на оплату праці працівників, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу.
При цьому на період снігопадів, хуртовин та заметілі планується фонд оплати праці з урахуванням збільшених обсягів робіт по снігоборотьбі.

2.2. Оплата праці працівників, які залучені до снігоборотьби згідно з наказами керівників відокремлених підрозділів, провадиться за місцем їх основної роботи, у штаті яких вони перебувають.
Оплата праці, що нараховується працівникам за виконану роботу зі снігоборотьби, не повинна бути нижче середнього заробітку за основним місцем роботи.

2.3. Витрати, в тому числі фонд оплати праці, залізниць та їх відокремлених підрозділів за виконану роботу, пов'язану зі снігоборотьбою, відображаються за фактичними витратами згідно з номенклатурою витрат з основних видів економічної діяльності залізничного транспорту України, затвердженою наказом Укрзалізниці від 21.08.2007 р., № 417-Ц, за статтями: 4116 "Роботи по сніго- і водоборотьбі", 4101 "Поточне утримання головних колій і постійних пристроїв", 4102 "Поточне утримання станційних колій і постійних пристроїв", 4103 "Поточне утримання під'їзних колій", 4120 "Інші роботи по колійному господарству".
У разі виконання вказаних робіт іншими відокремленими підрозділами такі витрати передаються шляхом виписки повідомлення "авізо" тим відокремленим підрозділам, на балансі яких знаходяться об'єкти снігоочистки.
Підставою для передачі витрат є належним чином оформлені первинні документи (наказ, табель обліку використання робочого часу, наряд тощо).
Обсяг робіт з очищення й прибирання стрілочних переводів та колій на станціях і перегонах від снігу, які виконуються бригадами з поточного утримання колії дистанцій колії, враховується за фактичними витратами часу, а оплата провадиться за розцінками, розрахованими відповідно до збірника "Типові технічно-обґрунтовані норми часу на роботи по снігоборотьбі", затвердженого наказом Укрзалізниці від 10.01.2008 р., № 007-Ц з дотриманням чинного законодавства.

2.4. Підставою для оплати праці працівників, залучених до роботи зі снігоборотьби, є:
•    за фактично виконаний обсяг робіт – наряд на роботи зі снігоборотьби, оформлений належним чином та підписаний майстром шляховим дистанції колії відповідної дільниці, начальником станції, на коліях якої проводилося прибирання снігу, і затверджений начальником дистанції колії або його заступниками;
•    за фактично відпрацьований час (погодинна оплата праці) – табель обліку використання робочого часу на роботах зі снігоборотьби, оформлений належним чином та підписаний керівником (старшим) групи працівників відокремленого підрозділу, в штаті якого перебувають працівники, залучені до снігоборотьби, майстром шляховим дистанції колії відповідної дільниці, начальником станції та затверджений начальником дистанції колії або його заступниками.

2.5. При виконанні робіт з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу у вечірній та нічний час провадиться доплата за кожну годину роботи у вечірній час (з 18.00 до 22.00) у розмірі 20 %, за кожну годину роботи у нічний час (з 22.00 до 6.00) – 40 % годинної тарифної ставки (посадового окладу).

2.6. Час виконання робіт зі снігоборотьби включається до робочого часу за основним місцем роботи.

2.7. У разі залучення працівників до роботи зі снігоборотьби у надурочний час оплата праці провадиться відповідно до статті 106 Кодексу законів про працю України.
Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

2.8. У разі залучення працівників до роботи зі снігоборотьби у святкові і неробочі дні оплата праці провадиться згідно зі статтею 107 Кодексу Законів про працю України.
Крім подвійної оплати, за бажанням працівника йому може бути надано інший день відпочинку.

2.9. 3 метою матеріальної зацікавленості працівників у скороченні часу очищення колії від снігу, кращого використання снігоприбиральної техніки може застосовуватися одноразове матеріальне заохочення згідно з розробленим у відокремленому підрозділі Положенням.

3. Залучення фізичних осіб до снігоборотьби за цивільно-правовими договорами

3.1. У разі значних довготривалих снігопадів для забезпечення безперебійного руху поїздів до снігоборотьби можуть залучатися фізичні особи на умовах цивільно-правових договорів з дотриманням вимог чинного законодавства України.

3.2. Оплата робіт зі снігоборотьби за цивільно-правовими договорами провадиться відокремленим підрозділом, з яким фізична особа уклала договір, на підставі затвердженого керівництвом дистанції колії акта виконаних робіт із зазначенням обсягів виконаних робіт і розцінок, що діють на зазначені види робіт у даному підрозділі.

Начальник Головного управління колійного господарства Укрзалізниці Ю.Л. ТУЛЕЙ
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Економічний захист >> Оплата праці >> Положення
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79