Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Мають право...

На зборах і конференціях трудових колективів служби колії Південно-Західної залізниці працівники обговорюють як позитивні, так і негативні моменти роботи.

Схвальні відгуки отримала реалізація ініціатив профспілки: проведено, хоч і не своєчасно, доплату за роботи при температурі повітря +300С і вище; оплачується час прямування від постійного пункту збору до місця виконання робіт і в зворотному напрямку, якщо це відбувається поза межами зміни. Робітникам виплачено не один десяток тисяч гривень.


Проте без «ложки дьогтю» не обходиться: багато претензій у колійників до умов праці, зокрема, забезпечення ЗІЗ. Приміром, мила не вистачає на 50 %, а в окремих структурних підрозділах – ще більше.


Влітку доводилось працювати у справді «пекельних» умовах: у службово-технічних вагонах температура піднімалася до 500С та вище. При цьому питна вода знаходилася у відрах, на яких сам виробник поставив клеймо «Не для харчових продуктів», а біля відра – 3–4 кухлі на весь колектив... Невже монтери колії, працівники колійних машинних станцій не заслужили того, щоб у їхньому вагоні, куди вони заходять на нічний відпочинок, працював кондиціонер, температура була нормальною для сну, а вода – прохолодною і не у цинковому відрі, а в кулері?!


Робота колійників і без того важка, а в зв’язку з підготовкою до Євро-2012 її обсяг ще збільшується. Тож чи не час створювати їм європейські умови праці та виробничого побуту? Адже вони не просто заслуговують на них, але і мають право.


Володимир КОНЦЕДАЛ, правовий інспектор праці Ради профспілки
на Південно-Західній залізниці
 
 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Інформаційна діяльність >> Новини профорганізацій >> Мають право...
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79