Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану

02:02:2023 г.
Продовжуємо публікувати приклади актуальних судових справ, проаналізовані в роз’ясненні «Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану» експертами програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 
Судова практика в питаннях строку звернення до суду
 
Огляд ситуації: працівниця є матір’ю двох неповнолітніх дітей, які перебувають на її утриманні. Вона працювала на посаді бухгалтера центральної районної лікарні, з якої була звільнена.
 
У зв’язку з існуванням потенційної і реальної загрози життю та здоров’ю дітей, високою імовірністю військової агресії республіки білорусь, запровадженням воєнного стану в Україні, вона звернулася у телефонному режимі до безпосереднього керівника – головного бухгалтера центральної районної лікарні із проханням подати від її імені директору ЦРЛ заяву про надання соціальної відпустки, як матері двох дітей.
Наступного дня їй було відмовлено у задоволенні її заяви. Позивача 07.03.2022 звільнено з роботи за прогул без поважних причин (п. 4 ч.1 ст. 40 КЗпП).
 
Ключовими є такі моменти:
 
• 07.03.2022 позивачку звільнено з роботи за прогул без поважних причин (п.4 ч.1 ст.40 КЗпП);
• з наказом про звільнення працівниця ознайомлена у день звільнення;
• тривалий час позивачка знаходилась за кордоном;
• до суду звернулась після пропуску строку звернення;
• просила поновити строк звернення, посилаючись на здійснення гуманітарної роботи, постійні виїзди за кордон з цією метою.
 

Read more...
 

Під час зустрічі солідарності

01:02:2023 г.
«Міжнародні партнери – це голос правди за кордоном», такі влучні слова пролунали  від дружньої нам Профспілки робітників морського транспорту України під час організованої ними зустрічі солідарності. 
 
Тоді ж, 18–20 січня, відбулося засідання Наглядової ради Фонду солідарності (UNION SOLIDARITY FUND), де обговорено реалізацію вже наданої допомоги та заслухано пропозиції щодо майбутніх проєктів на 2023 рік. 
 
У заході взяли участь міжнародні партнери з Міжнародної та Європейської федерацій транспортників, Великобританії, Франції, Швеції, Польщі та Туреччини. Від України – членські організації МФТ: Профспілка робітників морського транспорту України, Профспілка залізничників і транспортних будівельників України та Вільна профспілка машиністів України.
 
До слова, для підтримки українських членських організацій, які об’єднують працівників критично важливої транспортної інфраструктури (моряків, портовиків та залізничників),  Міжнародна та Європейська федерації транспортників у 2022-му спільно заснували Фонд солідарності. 
 
Раніше ми публікували серію матеріалів, присвячених цій благодійній допомозі, яка торік на початку осені надійшла від Фонду. Нагадаємо, що завдяки виділеним коштам профспілка придбала продуктові набори. Гуманітарний вантаж вагою майже 50 т було доставлено і розподілено між спілчанами, які працюють в Харкові, на Чернігівщині, Дніпропетровщині та в Херсоні. 
 
Щодо наступного етапу гуманітарної допомоги, яку профспілка очікує вже найближчим часом, – детальніше розповімо згодом, тому  стежте за оновленнями на інформджерелах профспілки.
 
Під час виступу перед іноземними та українськими колегами Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олексій Семерунь, насамперед, щиро подякував членам профспілок транспортників з усього світу, які долучилися і підтримують українських залізничників, а також нашим міжнародним партнерам, які виступили єдиним гуманітарним фронтом і продовжують допомагати Україні. Щодо майбутніх перспектив лідер профспілки звернувся до представників міжнародної профспілкової спільноти: «Ми сьогодні не тільки звітуємо, ми будуємо плани. І в їх реалізації потрібна ваша підтримка. Наш пріоритет – оздоровлення і реабілітація дітей залізничників. Особлива увага – дітям загиблих та поранених залізничників, а також внутрішньо переміщених працівників». 
 
Тож профспілка не полишає ідеї впровадження ініціативи, з якою ми виступили ще в минулому році, і робить усе можливе, щоб конкретними справами йти до конкретних цілей. 
 
Разом до Перемоги! В єдності – сила!

З виступами учасників можна ознайомитися на офіційному сайті ПРМТУ

Сайт Фонду солідарності  для збору донатів на підтримку українських членських організацій

 

У профорганізаціях

31:01:2023 г.
Плідна співпраця з організаціями абсолютно різного рівня і типу, яку Запорізький терком профспілки налагодив з початку вторгнення, продовжує приносити плоди на користь спілчан.
 
Так, після тривалих переговорів, терком вже вдруге домовився з обласною військовою адміністрацією про надання членам профспілки продуктової гуманітарної допомоги. На початку січня від ОВА отримали 14 т курячого м’яса і 14 т вершкового масла, організували їх доставку і розвантаження та розподілили між понад 4,1 тис. спілчан Запорізького регіону, зокрема 72 набори терком передав раді ветеранів.
 
А завдяки постійній співпраці із запорізьким обласним відділенням ВГОІ «Українська Спілка Інвалідів-УСІ», яка почалась влітку, та за підтримки благодійного фонду «Посмішка ЮА» забезпечили продуктовими наборами 170 спілчан з інвалідністю – 140 працівників та 30 пенсіонерів.
 
Зі свого боку Запорізький терком профспілки не лишається осторонь соціальних, благодійних та гуманітарних проєктів своїх партнерів: нещодавно долучилися до кампанії ВГОІ «УСІ» з допомоги Збройним Силам України.
 

Міжнародна робота: допомога залізничникам від МФТ і ЄФТ

31:01:2023 г.
Гуманітарна допомога українським залізничникам від Міжнародної та Європейської федерацій транспортників
 
ХЕРСОН
 
Як ми вже повідомляли, в рамках гуманітарної допомоги, наданої Міжнародною ITF - International Transport Workers' Federation та Європейською федераціями транспортників ETF - European Transport Workers' Federation, передано продуктові набори залізничникам Херсона (на той час місто якраз тільки-но почало оговтуватися від окупації).
 
Нагадуємо, що з Фонду солідарності (Union Solidarity Fund), який було створено МФТ та ЄФТ у 2022 р. для підтримки українських членських організацій, на початку осені профспілці було виділено благодійну допомогу. І заручившись підтримкою мережі магазинів Novus, нам вдалося придбати продукти тривалого зберігання саме вітчизняних товаровиробників. Загалом 3,5 тис. продуктових наборів. Гуманітарний вантаж успішно був доставлений в Харків, на Чернігівщину, Дніпропетровщину, а також в деокупований Херсон.
 
За сприяння Ради профспілки, керівництва регіональної філії «Одеська залізниця» та Одеської дорожньої профорганізації спілчани Херсонського регіону отримали 500 продуктових наборів. В їх транспортуванні та доставці членам профспілки активно допомогли адміністрація і Херсонська територіальна профорганізація. 
 
Залізничники Херсона вдячні за небайдужість і підтримку усім, хто долучився.
 
«Конкретними справами – до конкретних цілей!» профспілка рухається далі. І вже найближчим часом повідомимо вас, наші спілчани, про подальші важливі кроки в отриманні гуманітарної допомоги українським залізничникам від міжнародних партнерів. Адже профспілки всього світу об’єдналися, щоб підтримати працівників критично важливої транспортної інфраструктури України. І ця підтримка справді відчутна і надзвичайно важлива в реаліях сьогодення.
 

Індексація грошових виплат у 2023 році

25:01:2023 г.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-IX зупинено на 2023 рік дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Відповідна норма закріплена у п. 3 Прикінцевих положень.

Отже, усі роботодавці отримали послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов'язку щодо проведення індексації заробітної плати. Норма запрацювала з 1 січня. Востаннє індексація нараховувалась у грудні 2022-го.

Скасування індексації стосується не лише заробітної плати, а й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують згідно з Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Це, зокрема:

пенсії;

стипендії;

грошове забезпечення;

суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; 

розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Зважаючи на те, що призупинення виплати більшості передбачених Галузевою угодою і колдоговорами доплат і надбавок вже спричинило суттєве зниження розміру заробітної плати, а останнє підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничників відбулось у грудні 2021 року, скасування індексації в АТ «Укрзалізниця», на думку профспілки, стане каталізатором соціального вибуху.

Тому, враховуючи норму статті 9-1 КЗпП, де визначено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно зі законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників, Профспілка залізничників і транспортних будівельників України звернулася з листом  до правління АТ «Укрзалізниця» з пропозицією продовжити індексувати заробітну плату працівникам Товариства.


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Results 1 - 5 of 2650
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79