Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Індексація грошових виплат у 2023 році

25:01:2023 г.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-IX зупинено на 2023 рік дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Відповідна норма закріплена у п. 3 Прикінцевих положень.

Отже, усі роботодавці отримали послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов'язку щодо проведення індексації заробітної плати. Норма запрацювала з 1 січня. Востаннє індексація нараховувалась у грудні 2022-го.

Скасування індексації стосується не лише заробітної плати, а й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують згідно з Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Це, зокрема:

пенсії;

стипендії;

грошове забезпечення;

суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; 

розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Зважаючи на те, що призупинення виплати більшості передбачених Галузевою угодою і колдоговорами доплат і надбавок вже спричинило суттєве зниження розміру заробітної плати, а останнє підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничників відбулось у грудні 2021 року, скасування індексації в АТ «Укрзалізниця», на думку профспілки, стане каталізатором соціального вибуху.

Тому, враховуючи норму статті 9-1 КЗпП, де визначено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно зі законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників, Профспілка залізничників і транспортних будівельників України звернулася з листом  до правління АТ «Укрзалізниця» з пропозицією продовжити індексувати заробітну плату працівникам Товариства.


 

У профорганізаціях: окопні свічки

25:01:2023 г.
Працівників Пологівського вагонного депо, як і, на жаль, багатьох українців, війна торкнулась безпосередньо. Їхнє рідне місто окупували російські загарбники, і залізничники змушені були шукати прихисток. Колег прийняли у вагонному депо Запоріжжя-Ліве.
 
Об’єднані бідою, згуртовані роками спільної роботи, пологівці тримаються разом і працюють на те, аби ворожа навала не посунулась далі. Вони впевнені – кожен в тилу має допомагати нашим захисникам. Тому окрім безпосередньої роботи в депо наші спілчани на чолі з головою первинки  Пологівського вагонного депо Дмитром Матвійком організували виготовлення окопних свічок для бійців територіальної оборони рідного міста, які воюють на передовій. Тим більше, що в пологівській теробороні дуже багато залізничників – колег, рідних і друзів.
 
Окопна свічка – універсальне джерело тепла в складних умовах. Бійці з її допомогою можуть отримати світло, зігрітись, підсушити одяг та розігріти їжу. На фронт передали вже понад 700 свічок, і робота набирає обертів. 
 
Спілчани вдячні усім, хто долучається, передає віск та надає іншу допомогу. Особливу подяку Дмитро Ігорович висловив своїм колегам Валерію Гончаренку і Артему Порохні, які беруть активну участь в усіх процесах.
 
А всі, хто бажає допомогти залізничникам у цій справі, можуть звернутися у Запорізькій терком профспілки, який підкаже, як це можна зробити.
 
 

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ

24:01:2023 г.

Локомотивні бригади, які безпосередньо задіяні в зонах активних бойових дій та на деокупованих територіях, профспілка забезпечила засобами захисту  – шоломами, бронежилетами та захисними (балістичними) окулярами.

17 комплектів відправлено в депо регіональної філії «Донецька залізниця», по чотири — в локомотивне депо Миколаїв для працівників оборотного депо Херсон і Криворізьке локомотивне депо для бригад оборотного депо Нікополь.

Це стало можливим завдяки об’єднанню зусиль АТ «Укрзалізниця» та Профспілки залізничників і транспортних будівельників України та продовження впровадження важливих ініціатив в рамках Спільної постанови, підписаної 17 червня 2022 року.

 

31 рік у Незалежній Україні!

23:01:2023 г.
 23 січня ми відзначаємо 31 рік діяльності Профспілки залізничників і транспортних будівельників у Незалежній Україні. 
 
Разом з нашою державою профспілка долала виклики часу, набувала нового досвіду, розвивалась і змінювалась. І разом з усією країною ми стали на захист нашої Батьківщини від ворожої навали.
 
Спілчани, активісти і працівники Профспілки залізничників і транспортних будівельників України з перших днів вторгнення встали до лав ЗСУ і територіальної оборони. Залізничники підставили плече державі і щодня тримають свій фронт: евакуаційні рейси, вантажні перевезення, робота у прифронтових зонах, відбудова інфраструктури, відновлення транспортного сполучення на деокупованих територіях – сотні і тисячі прикладів щоденних героїчних звершень. Ми пишаємося кожним.
 
У перший день вторгнення наша профспілка ухвалила рішення спрямовувати всі наявні ресурси на потреби Збройних Сил і тероборони, а також на гуманітарну допомогу спілчанам. У безпечніших регіонах України ми організували тимчасове розселення тих спілчан, хто вимушений був залишити охоплені полум’ям бойових дій домівки. 
 
Від початку широкомасштабної війни профорганізації всіх рівнів перерахували значні кошти на потреби Збройних Сил України, територіальної оборони, гуманітарну допомогу та облаштування бомбосховищ. Згодом ця діяльність трансформувалася, і профспілка, уклавши з Укрзалізницею відповідне спільне рішення, щомісяця надає спілчанам допомогу на подолання наслідків, спричинених військовою агресією.
 
Попри зумовлені введенням воєнного стану зміни в трудовому законодавстві профспілка продовжує свою захисну діяльність. Ми – одна з небагатьох українських профспілок, що підтвердила репрезентативність на національному рівні. Спільно з колегами з СПО об’єднань профспілок ми протидіємо намаганням законодавців скористатися з воєнного стану і погіршити трудові права простих працівників. У діалозі з адміністрацією профспілка наполягає на максимальному відновленні пільг і гарантій, визначених Галузевою угодою і колдоговорами. І хоча попереду ще багато роботи, нам вдалося домовитися про повернення низки виплат. 
 
Профспілка посилила міжнародну діяльність. Завдяки співпраці з Міжнародною і Європейською федераціями транспортників, національними профспілками і профоб’єднаннями різних країн ми допомагали залізничникам та їхнім сім’ям з евакуацією, забезпечуємо гуманітарною допомогою тисячі спілчан на прифронтових і деокупованих територіях, а також тих, які виїхали з тимчасово окупованих населених пунктів. Водночас спільно з нашими іноземними колегами, спираючись на їхній досвід, ми шукаємо шляхи посилення захисту трудових прав і соціально-економічних інтересів спілчан в умовах реформування галузі, яке триває попри війну, та з огляду на майбутні зміни у структурі залізниці та в законодавстві щодо залізничного транспорту. 
 
Запорукою міцності нашої профспілки є її спілчани – активні, відважні і завжди готові до боротьби. Лише разом, ставши пліч-о-пліч, ми переможемо, адже єдність – наша головна сила. 
 
РАЗОМ МИ – НЕПЕРЕБОРНА МІЦЬ!

Слава Героям! 
Вічна пам'ять полеглим…

З повагою
Олексій СЕМЕРУНЬ,
Голова Профспілки залізничників
і транспортних будівельників України
 

Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану

18:01:2023 г.
Продовжуємо публікувати приклади актуальних судових справ, проаналізовані в роз’ясненні «Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану» експертами програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 
У попередньому пості ми розглядали ситуацію, в якій суд визнав правомірним призупинення дії трудового договору з працівником. Пропонуємо порівняти її зі справою, у якій призупинення трудових відносин суд визнав НЕПРАВОМІРНИМ.
 
Судова практика в питаннях про призупинення трудових відносин. Частина ІІ
 
Огляд ситуації:
 
працівниця працює у санаторії на посаді заступника директора з лікувальної роботи та лікаря невропатолога вищої категорії (внутрішнє сумісництво). Наказом директора від 22.04.2022 дію її трудового договору з 25.04.2022 призупинено до відновлення, але не пізніше дня припинення або скасування воєнного стану, чим фактично її відсторонено від роботи. Наказ обґрунтовано відсутністю умов для організації та виконання виробничого процесу санаторно-курортного лікування відповідно до ст. 13 ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Такий наказ видано тільки щодо неї.
 
Ключовими є такі моменти:
 
• наказом від 22.04.2022 дію трудового договору позивача з 25.04.2022 призупинено до відновлення, але не пізніше дня припинення або скасування воєнного стану;
 
• наказ обґрунтовано відсутністю умов для організації та виконання виробничого процесу санаторно-курортного лікування;
 
• позивач може виконувати свою роботу за посадою, перебуває за місцем проживання. Місто, де розташовано її робоче місце, не відноситься до зони бойових дій, не є окупованою територією, де є неможливим надання та виконання роботи за її трудовим договором;
 
• санаторій продовжував працювати весь час, протягом якого позивачці було призупинено дію трудового договору. Іншим працівникам дію трудових договорів не призупинено.
Подробнее...
 
<< [Первая] < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > [Последняя] >>
Результаты 1 - 5 из 2646
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79