Уявіть собі, що кожен ваш робочий день починається з думки зробити щось добре та корисне для оточуючих тебе людей, які опинились у скрутній ситуації в цей складний час. Ось саме це відчуває Юрій Верещака, машиніст електровоза електровозного депо Харків-Головне, який багато робить, щоб допомогти іншим.

Третій рік поспіль Юрій втілює в реальність благодійний проєкт на допомогу колегам-залізничникам через продукцію “Власна марка” від Укрпошти. Кожен аркуш містить дев’ять поштових марок, на купонах до яких зображено електровози, які експлуатуються залізницями України.

З 2023 року Юрій очолює молодіжну раду Дорожньої профспілкової організації Південної залізниці і через проєкт «Власна марка» вирішив допомогти своїм колегам, які постраждали від російської агресії. Реалізувавши «Власну марку» серед любителів залізничної тематики – колекціонерів, залізничників, волонтерів, зміг отримати кошти, які направив на допомогу працівникам депо.

Проєкт вже набув колекційного статусу і буде надалі втілюватись в життя. В цьому, 2024 році, у розробці чотири дизайни поштових марок серії «Електрорухомий склад залізниць України». Один набір містить в собі такий історично-філателістичний продукт, до якого входять: інформаційна папка, конверт, аркуш з 9 марками, листівка та сертифікат автентичності продукції. В папці відображена історична довідка про даний електровоз, його технічні характеристики, креслення тощо.

Це дійсно великий обсяг роботи, яку виконано на громадських засадах. Крім того, цей проєкт втілено із дотриманням авторських прав, бо для свого матеріалу було використано власні фотографії, піктограми, розроблено ілюстрації. Приклад Юрія може надихнути багатьох інших на добрі справи, допомагаючи один одному. Підтримати проєкт, придбавши таку Презентаційну папку, можна звернувшись на його сторінку у Facebook (Юрий Верещака).