Наприкінці березня поточного року відбулось спільне засідання керівництва регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» та Дорожнього комітету профспілки Південної залізниці стосовно виконання колективного договору Південної залізниці за 2023 рік.

Відкрив засідання голова Дорожньої профспілкової організації Південної залізниці Залозних В.А. з вшанування пам’яті загиблих під час військової агресії хвилиною мовчання.

У заході взяли участь члени дорожньої погоджувальної комісії з питань укладення, внесення змін та здійснення контролю за виконанням колективного договору Південної залізниці, члени Дорпрофсожу, були запрошені заступники директора виконавчого регіональної філії та окремі керівники служб.

Начальник служби організації праці, заробітної плати і структур управління Карунна В.В. доповіла про результати перевірки дорожньою погоджувальною комісією виконання положень дорожнього колективного договору в 2023 році. В доповіді зазначено, що воєнний стан суттєво вплинув на можливість організації повноцінної господарської діяльності АТ «Укрзалізниця», у тому числі регіональної філії «Південна залізниця». У 2023 році здебільшого основні зобов’язання з урахуванням затверджених товариством контрольних завдань з основних фінансово-економічних показників та відповідно до вимог встановленого в АТ «Укрзалізниця» порядку адміністрацією та Дорпрофсожем виконувалися. На їх реалізацію було витрачено 1 млрд 396 млн грн. Середній відсоток виконання дорожнього колективного договору становить 88,5%. Також підкреслено про ті зобов’язання розділів дорожнього колективного договору, які частково не виконувалися на підставі рішення правління АТ «Укрзалізниця» від 14.03.2022 щодо призупинення на період дії воєнного стану окремих виплат, що передбачені Галузевою угодою та колективними договорами. Протягом 2023 року до дорожнього колективного договору було внесено зміни стосовно сприяння створенню корпоративної системи медичного обслуговування для працівників регіональної філії «Південна залізниця» шляхом набуття ними членства у Філії Харківського регіону ГО «Лікарняна каса Львівської залізниці» та надання матеріальної допомоги для відшкодування працівникам 100% членських внесків; з приводу збереження середнього заробітку за проходження психофізіологічних оглядів працівникам локомотивних бригад; стосовно встановлення пільг та компенсацій працівникам, які відзначені нагородним листом «Залізні герої» І рангу. «Золотою відзнакою АТ «Укрзалізниця» тощо.  

З більш детальною інформацією про виконання положень колективного договору Південної залізниці від регіональної філії виступив головний інженер Прокоп’єв Р.Є., який наголосив, що товариство та регіональна філія «Південна залізниця» підтримує активну позицію профспілки щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників і визнає, що соціальне партнерство є запорукою стійкості морального духу колективу та успішного подолання компанією негараздів, викликаних сучасними реаліями. Від Дорпрофсожу доповів заступник голови Артеменко О.В., який зазначив, що колективний договір є основою стабільної роботи колективу працівників регіональної філії, гарантією соціального захисту залізничників, членів їхніх сімей та пенсіонерів регіональної філії у умовах дії воєнного стану..

В обговоренні питань виконання колективного договору також виступили голови первинних профспілкових організацій локомотивного депо Лозова Жужома О.В., вагонного депо Кременчук Тягун В.І., Сумської дистанції колії Сущенко Н.В., Ізюмської дистанції колії Дегтярьова О.Г. та голова ради ветеранів Південної залізниці Іволгіна В.О.

Після обговорення питань, що стосуються виконання колективного договору виступив директор виконавчий регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Уманець М.Г., зазначивши важливість проведення даного заходу, подякував присутнім членам профспілки за активну співпрацю, підтримку і сприяння у вирішенні нагальних проблем працівників, особливо в такий складний час та детально відповів на всі питання, які виникли під час зустрічі.