На початку місяця у регіональній філії «Придніпровська залізниця» відбулася конференція трудового колективу. За участю представників адміністрації, дорпрофсожу, виробничих підрозділів Дніпровського, Криворізького та Запорізького регіонів розглянуто питання виконання умов колективного договору у 2022 р.
Відкрив конференцію голова дорожньої профорганізації Придніпровської залізниці Андрій Лейко. Він зауважив, що минулий рік став серйозним викликом для роботи профорганізацій усіх рівнів. Через військову агресію російської федерації проти України дію окремих положень колективного договору було призупинено, а фінансування решти – здійснювалося з огляду на реалії воєнного стану. Але попри повномасштабне російське вторгнення адміністрація та профспілка як соціальні партнери продовжували працювати, і як результат – 830 млн грн спрямовано на виконання умов колдоговору (якщо порівнювати з попереднім довоєнним роком, то перерахована сума менша лише на 148 млн грн).
У відповідь на виклики воєнного часу особлива увага в роботі дорожньої профорганізації була зосереджена на підтримці працівників, мобілізованих до лав Збройних Сил України та Сил територіальної оборони, працівників, які з ризиком для здоров’я та життя забезпечують стабільні залізничні перевезення пасажирів і вантажів, відновлюють пошкоджену обстрілами інфраструктуру, а також наданні допомоги на подолання наслідків воєнних дій.
На звернення профспілки правлінням АТ «Укрзалізниця» ухвалено рішення за рахунок власних коштів зберігати за мобілізованими на військову службу працівниками середній заробіток (але не більше розміру двох мінімальних заробітних плат, встановлених в Україні на дату розрахунку). Такі виплати на Придніпровській залізниці отримують майже 1,5 тис. працівників. Голови територіальних профорганізацій та первинок підтримують тісний зв’язок з родинами захисників і надають їм посильну допомогу, повідомив лідер дорожньої профорганізації. І також поінформував, які види виплат за колдоговором вдалося відновити завдяки зусиллям профспілки.
Щомісяця понад 3 тис. працівників регіональної філії, які виконують роботи з відновлення залізничної інфраструктури й забезпечують безперебійні перевезення пасажирів, вантажів та гуманітарної допомоги, отримують заохочення за виконання особливо важливих завдань в умовах загрози життю і здоров’ю.
Відповідно до Спільної постанови про виділення коштів на подолання наслідків воєнних дій, спричинених військовою агресією, підписаної між Укрзалізницею та профспілкою 17.06.2022 р., торік спілчанам надано допомогу на суму майже 5,5 млн грн. Переважно звернення стосувалися придбання речей першої необхідності евакуйованим залізничникам та членам їхніх сімей, пенсіонерам, закупівлі будівельних матеріалів – для відновлення пошкодженого житла, а також оренди тимчасового житла для залізничників-переселенців.
Крім того, для безперебійної роботи залізничних підприємств у осінньо-зимовий період, забезпечення необхідного теплового режиму у виробничих будівлях та приміщеннях дорпрофсожем, територіальними та первинними профорганізаціями закуплено генератори, подрібнювачі гілок, ремонтні матеріали для налагодження опалювальних систем та мереж водопостачання, зокрема й пошкоджених обстрілами, матеріали для виготовлення пічок-буржуйок, ручних акумуляторних ліхтарів на випадок блекауту, йодовмісних препаратів.
Окрім витрат, обумовлених військовою агресією проти України, дорожня профспілкова організація традиційно опікувалася заходами з охорони праці, на які минулого року було спрямовано понад 72 млн грн, у тому числі більш як 19 млн грн – на спецодяг, спецвзуття, засоби індивідуального захисту, мийні та знешкоджувальні засоби. Це дозволило поліпшити умови праці майже 11,3 тис. залізничників, з яких понад 4,5 тис. жінок.
Приділяли також увагу правовій роботі, роботі з молоддю, підтримці пенсіонерів та ветеранів. Слід відзначити діяльність профспілкової молоді, яка активно долучилася до допомоги ЗСУ: виготовлення окопних свічок, маскувальних сіток, збору речей першої необхідності та смаколиків, підняття бойового духу наших захисників на передовій.
Андрій Євгенович підкреслив, що завдяки соціальному партнерству, взаємодії з адміністрацією, трудовими колективами й профспілковими осередками на місцях вдалося забезпечити стабільну роботу залізниці та підтримати її працівників. Тому ці ж завдання визначено пріоритетними й на 2023 рік.
За матеріалами прес-секретаря регіональної філії та дорпрофсожу