Протягом травня цього року Дорпрофсожем Придніпровської залізниці організовано та проведено засідання професійних секцій працівників: сигналізації та зв’язку, служб перевезень і комерційної роботи, служби вагонного господарства, служби електропостачання та локомотивного господарства.

Основною причиною ініціювання скликання засідань профсекцій посприяло введення Положення про преміювання працівників гостродефіцитних професій (посад) структурних/виробничих підрозділів регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства  «Укрзалізниця» (далі – Положення), запровадження якого викликало безліч питань з боку профспілкових лідерів.

Попередні розрахунки, які були проведені в структурних підрозділах, за показниками, що передбачені у додатках до Положення та за результатами роботи у квітні 2023 року у більшості господарств викликали занепокоєння.

Особливе обурення викликало запровадження Положення в структурних/виробничих підрозділах дирекцій залізничних перевезень, бо цим Положенням не враховано специфіку роботи деяких залізничних станцій, для яких жоден із показників не є актуальним. І як наслідок, виникає невідповідність вкладених зусиль для організації руху поїздів, вантажної роботи та рівнем преміювання.

Як приклад, по залізничним станціям позакласних, І та ІІ класів (в т.ч. з вантажною роботою), де значно більший обсяг виконуємих робіт, розмір премії буде становити не більше 20%, або зовсім 0%, в той час коли розмір премії по залізничним станціям ІІІ, ІV, V класів – 50%, що вносить дестабілізацію в колективах. Для врегулювання цього питання Дорпрофсож направив голові правління лист від 26.05.2023 № 2/92 з обґрунтованими пропозиціями.

До того ж, у зазначеному Положенні відсутні працівники гостродефіцитних професій (посад) структурних підрозділів господарства приміських пасажирських перевезень, які знаходяться на території разом з працівниками локомотивного господарства, де це Положення введено. Дорпрофсож сумісно з керівництвом регіональної філії «Придніпровська залізниця» направили листа від 01.06.2023 № 3/96 до члена правління та відповідного департаменту для  усунення даного недоліку і визначення показників преміювання та доповнення переліком працівників гостродефіцитних професій (посад) господарства приміських пасажирських перевезень згідно з наданими пропозиціями.

  Кожною профсекцією запропоновані відповідні зміни та доповнення до запроваджених показників преміювання, що будуть відображати результативність діяльності структурних/виробничих підрозділів та зазначено про гостру необхідність доповнення до Положення професіями (посадами), які також в підрозділах враховані як гостродефіцитні, та такі, що безпосередньо пов’язані з організацією перевізного процесу та дотримання безпеки руху поїздів, які виконують свої посадові та виробничі обов’язки в умовах загрози для їх життя і здоров’я, цілодобово перебуваючи  під загрозою обстрілів.

Робота по вдосконаленню Положення про преміювання працівників триває і надалі.

Руслана ЦАП

Заступник голови Дорожної

профспілкової організації

Придніпровської залізниці