На засіданні президії Ради профспілки, яка відбулася 13 червня 2023 року в місті Київ, за участі Голови правління АТ «Укрзалізниця» Лященка Є.А., головою Криворізької територіальної профспілкової організації Жуком О.О. було внесено пропозицію про включення в Положення «Про преміювання гостродефіцитних професій» працівників комерційного господарства, а саме: приймальників поїздів, прийомоздавальників вантажу та багажу, агентів комерційних, касирів товарних (вантажних) дирекцій залізничних перевезень.

Головою правління АТ «Укрзалізниця» Лященком Є.А. дана пропозиція була схвалена і прямо під час президії була дана вказівка Директору департаменту оплати праці та мотивації персоналу Скарлат О.В. та разом з департаментом комерційної роботи про впровадження в дію.

На початку липня усі дирекції залізничних перевезень отримали додаток до Положення «Про преміювання гостродефіцитних професій» з показниками для вищезгаданих професій комерційного господарства.

Апробацією цих показників по Криворізькій дирекції залізничних перевезень РФ «Придніпровська залізниця» за результатами праці у червні 2023 року розмір премії працівників комерційного господарства усіх станцій становить – 30% (не виконаний один показник – «Виконання планового завдання по нарахуванню від вантажних перевезень по регіону (дирекції)», питома вага якого складає 20%.

Отже, разом із підвищеною заробітною платою за липень приймальники поїздів, прийомоздавальники вантажу та багажу та агенти комерційні отримають премію, як гостродефіцитні професії.

Орієнтовно, в середньому, кожний працівник цих професій отримає додатково по 800 грн. (15%), а це – 293 особи. І це тільки по Криворізькій дирекції залізничних перевезень.