Виступаючи перед молодими колегами, лідер профспілки зазначив, що на них покладаються великі сподівання, адже багато зусиль спрямовується на виховання надійної зміни профспілковому активу. Тому головам і членам молодіжних рад слід завзятіше долучатися до роботи профорганів усіх рівнів і всіляко сприяти поступовому розвитку профспілкового руху, зміцненню профспілкових лав, що є  головним у нашій повсякденній роботі, наголосив В.Ткачов.

Пріоритетним для Укрзалізниці є вирішення проблемних питань молодих працівників галузі, зазначив перший заступник Генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко.

Зі звітом про роботу Молодіжної ради профспілки за останні два роки виступив її голова, електромеханік Іловайської дистанції сигналізації та зв’язку Віталій Песчанський. Він повідомив, що Молодіжна рада активно здійснювала представницьку функцію, порушуючи питання забезпечення гідної та справедливої зарплати, запровадження дієвої системи пільгового кредитування молоді та будівництва житла, гарантованої оплати відпрацьованого часу, розвитку молодіжної політики профспілки тощо. З усіх питань відчувалася реакція Ради профспілки та керівництва Укрзалізниці, частина пропозицій успішно реалізується.

Молодіжна рада орієнтувалась на загальноосвітні проекти: проводились навчальні семінари, тренінги тощо. Формується і розвивається волонтерський рух, зокрема, організовано роботу 30 тренерів із профілактики ВІЛ/СНІДу на Львівській залізниці, аналогічний проект започатковано на Придніпровській – в Криму. Налагоджено співпрацю із центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щорічно проводились акції «Протягни руку допомоги», спрямовану на надання допомоги сиротам і дітям, що залишилися без батьківської опіки. Підтримано ініціативу Ради профспілки щодо апробації моделі наставництва на робочому місті для уразливих категорій студентської молоді в Одеській та Вінницькій областях. Здійснюється роз’яснювальна робота серед молодих членів профспілки щодо впровадження соціального проекту – дисконтної програми.

У дебатах взяли участь 12 делегатів, акцентувавши увагу колег-профактивістів, керівництва профспілки та Укрзалізниці, на тих питаннях, до вирішення яких потрібен системний підхід. Йшлося, зокрема, про зайнятість, гідну заробітну плату, адже її рівень прямопропорційний зміцненню престижу праці залізничників. Сьогодні, на превеликий жаль, зарплата не задовольняє першочергових потреб працюючої молоді. Вона вкрай стурбована непростою проблемою забезпечення житлом і сподівається на більш швидкі темпи розвитку Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль», запровадженого профспілкою,  тощо. Делегати відверто говорили також про своє щире прагнення до змін на краще, але без тих негативних моментів, які іноді викриваються в ході реформування  галузі. Багато розповідали і про успіхи молодіжних рад усіх рівнів, якими старші колеги задоволені і завжди готові підтримати цікаві та корисні їх ініціативи.
   
Делегати одностайно ухвалили постанову, у якій визнали роботу Молодіжної ради задовільною, а також прийняли два важливих звернення до Кабінету Міністрів України – щодо державної підтримки залізничного транспорту та вирішення соціальних проблем у галузі і збереження в галузі базових навчальних закладів.

 IV Форум підсумував важливий етап у діяльності профспілки – проведення молодіжної звітно-виборної кампанії. Оновився та ще більше помолодшав профактив! Юнаки й дівчата, зустрівшись на своєму Форумі, порозумілися, і, мабуть, вже й здружилися, тому одноголосно новим головою Молодіжної Ради профспілки обрали Ірину Ов’єдо-Альмуедо – інженера-технолога Головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці, голову молодіжної ради та члена профкому первинки. До речі, так приємно збіглося у часі, що її тепло привітали ще й з днем народження! Молодіжний лідер серйозно налаштована на активну роботу з однодумцями.

Перед початком роботи Форуму відбувся щедрий «інформаційний ярмарок» за участі представників партнерів профспілки залізничників і транспортних будівельників України в реалізації нового успішного соціального проекту «Дисконтна програма» –  банку «Траст», який подарував, до речі, всім делегатам ще й чудову, неповторну екскурсію столицею, мереж аптек «Доброго дня» та лабораторій «Сінево», ТОВ «Астеліт», з яким створюється корпоративна профспілкова мережа користувачів мобільних послуг  life:).

А ще один партнер дисконтної програми профспілки – мережа популярних магазинів «ЕКО-маркет» порадувала справді приємною новиною: з нагоди проведення IV Форуму молоді профспілки нашим спілчанам – власникам дисконтних карток надано чудову можливість отримати знижку 7 % (постійна – 5 %) в усіх магазинах, які співпрацюють з проектом. Акція тривала з 24 по 27 жовтня включно.

 Додатково

З ПОСТАНОВИ IV ФОРУМУ МОЛОДІ ПРОФСПІЛКИ
Запропонувати Раді профспілки, дорожнім, територіальним і об’єднаним комітетам, первинкам:
– посилити контроль та застосовувати нові підходи до реалізації Програми підтримки молодих членів профспілки залізничників і транспортних будівельників України на 2012–2016 роки;
– забезпечити представництво молоді у складі виборних профорганів усіх рівнів.
Рекомендувати –
Молодіжній раді профспілки:

– використовуючи активні методи навчання, проводити просвітницькі заходи з питань охорони праці та здоров’я, правових питань, розвитку лідерських якостей, формування свідомого профспілкового членства;
– розробити програму участі голів молодіжних рад усіх рівнів у популяризації соціальних проектів профспілки;
– розробити комплекс заходів щодо посилення інформаційної організованості молодіжних рад усіх рівнів;
молодіжним радам усіх рівнів:
– взяти активну участь у популяризації серед молоді соціальних ініціатив профспілки (страхування від нещасних випадків на виробництві, ПНПФ «Магістраль», дисконтна програма, профспілкова мобільна корпорація тощо);
Запропонувати керівництву Укрзалізниці, залізниць, підприємств залізничного транспорту:
– створити реальні умови для забезпечення молоді житлом;
– активізувати роботу щодо розвитку ПНПФ «Магістраль», адже ця діяльність актуальна саме для молоді;
– при прийнятті рішень щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів передбачати відповідне підвищення фонду оплати праці;
– відродити інститут наставництва в галузі, спираючись на позитивний досвід Ради профспілки в реалізації відповідного проекту в Одеській та Вінницький областях;
– розробити галузеву програму «Молодь залізниць України».

МОВОЮ ЦИФР
Наші молоді спілчани – це 73 тис. працівників віком до 28 років і майже 40 тис. студентів.
Молодіжні ради діють в 6 дорожніх та 25 територіальних профорганізаціях. Із 728 первинок, де на обліку не менше 15 молодих членів профспілки, у 634 також створено молодіжні ради.
До складу комітетів профспілки усіх рівнів обрано 474 голів молодіжних рад, а 47 – обрано заступниками голів первинок.

Фотогалерея