Мінтрансзв’язку вкрай обурене і занепокоєне ситуацією, яка склалася навколо бази відпочинку ІТРЗ «Чайка», позаяк є усі підстави вважати, що державне майно відчужене незаконно.

У зв’язку з цим Міністр транспорту та зв’язку звернувся до Генпрокуратури, СБУ, МВС, Міністерства юстиції для того, аби держустанови провели ретельні перевірки вищезазначеної ситуації. Так, за зверненням Міністра К.Єфименка у межах наданих Генпрокуратурі повноважень держустанова вже здійснює перевірку правомірності відчуження бази відпочинку “Чайка”. У тому числі з’ясовує правомірність дій співробітників Головного управління юстиції у Харківській області і законність продажу та реєстрації права власності на базу відпочинку “Чайка” за приватними особами.

Також Міністр К.Єфименко попросив надати інформацію про стан розслідування вищевказаних кримінальних справ та заходи прокурорського реагування, які було здійснено та/або планується здійснити для повернення бази відпочинку “Чайка” в державну власність. У свою чергу Мінтрансзв’язку готове до плідної співпраці щодо повернення державного майна та надати всю наявну в його розпорядженні інформацію та документи.

 

Прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України

 

ДОВІДКОВО 

 

Нагадаємо, відчуження з державної власності бази відпочинку “Чайка”, яка не увійшла до статутного фонду ВАТ “Ізюмський тепловозоремонтний завод” (далі – ВАТ “ІТРЗ”) під час його корпоратизації, розпочалося у 2008 році. 22 серпня 2008 року відділ ДВС ГУ юстиції Харківщини включив Базу відпочинку “Чайка” до опису арештованого майна, яке було запропоновано боржником для першочергового стягнення в рамках виконавчого провадження про стягнення з ВАТ “ІТРЗ” на користь юридичних та фізичних осіб заборгованості на загальну суму 4 692 585,97 грн., зокрема, заробітної плати в розмірі 1 588 748,87 грн.


12 листопада цього ж року Харківська філія ТОВ “Мультисервіс”, визнане переможцем серед торговельних організацій, визначених Міністерством юстиції України для реалізації майна, на яке державним виконавцем звернено стягнення в ході примусового виконання, було здійснено відчуження бази відпочинку “Чайка” на конкурсній основі.


Переможцем конкурсу стало ТОВ “НІКА ГРУП ЛТД”.
Пізніше ВАТ “ІТРЗ” звернулося до суду з позовною заявою про визнання торгів з продажу бази відпочинку “Чайка” недійсними. Проте Господарський суд Харківщини у задоволенні позовних вимог відмовив. Тож право власності визнано за ТОВ “НІКА ГРУП ЛТД”. На підставі вказаного рішення ТОВ “НІКА ГРУП ЛТД” оформило свідоцтво про право власності на базу відпочинку “Чайка”.


При цьому 19 січня 2009 право власності на базу відпочинку “Чайка” було в рівних частках зареєстровано за громадянами Нудьга І.М. та Козюменський Ф.В. на підставі договору купівлі-продажу від 17.01.2009 р., посвідченого приватним нотаріусом Ізюмського районного нотаріального округу Чистовим С.Ю., реєстровий номер 295.


Наведені обставини вказують на те, що відносно Бази відпочинку “Чайка” вчинено дії, спрямовані на протиправне захоплення державного майна.


Це підтверджується, у тому числі, Актом про результати планової комплексної ревізії фінансово-господарської діяльності ВАТ “Ізюмський тепловозоремонтний завод” за період з 1.01.2007 р. по 1.01.2009 р., складеним Контрольно-ревізійним управлінням Мінтрансзв’язку. Згідно з його висновками, відчуження бази відпочинку “Чайка” здійснено всупереч вимогам Законів України “Про державну програму приватизації”, “Про приватизацію державного майна” та “Про виконавче провадження”.


Зокрема, зазначено в Акті, відчуження бази відпочинку “Чайка” мало відбуватися відповідно до законодавства про приватизацію, а виручені від продажу кошти мали надійти до державного бюджету. Недотримання цих вимог призвело до спричинення державі збитків в розмірі 108 тис. грн.


Крім того, при відчуженні Бази відпочинку “Чайка” було порушено черговість звернення стягнення на майно боржника. А саме: стягнення мало бути звернено першочергово на обсяги готової продукції, виробничі запаси та інші матеріальні цінності, які не використовуються у виробничій діяльності і обліковувалися на підприємстві (станом на 1.01.2009 загальна сума таких об’єктів складала близько 9 млн грн.). І лише у випадку недостатності вказаних матеріальних цінностей, стягнення могло бути звернено на об’єкти нерухомого майна, у тому числі базу відпочинку “Чайка”.


З метою повернення бази відпочинку “Чайка” в державну власність, 10 листопада 2008 ВАТ “ІТРЗ” направило звернення до Головного управління юстиції у Харківській області щодо законності відчуження бази відпочинку “Чайка”. Проте, згідно з отриманою підприємством відповіддю, на думку Головного управління юстиції у Харківській області, порушень під час відчуження державного майна не встановлено.


Крім того, 16 січня 2009 р. профорганізація ВАТ “ІТРЗ” направила звернення до Генпрокурора України О.І. Медведька щодо перевірки законності реалізації бази відпочинку “Чайка” підрозділом примусового виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції у Харківській області.


За наявною в Мінтрансзв’язку інформацією, співробітниками Управління Служби безпеки України в Харківській області були відпрацьовані результати комплексної ревізії фінансово-господарської діяльності заводу та в порядку ст. 97 КПК України вказані матеріали за підслідністю були направлені до Харківської міжрайонної прокуратури, яка 13 травня 2009 порушила кримінальну справу щодо колишнього голови правління ВАТ “ІТРЗ” Орлова Є.А. за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Також вищевказана прокуратура порушила кримінальну справу щодо голови сільської ради Загоруйко О. щодо незаконної видачі свідоцтва про право власності на базу відпочинку “Чайка”.