Безпека руху на залізничному транспорті – пріоритет для залізничників Міжнародної федерації транспортників (МФТ). Ідеї реструктуризації зазвичай мають на меті скорочення витрат шляхом впровадження роботи машиністів одноосібно, скорочення робочих місць і передачі певних послуг непрофесійному персоналу. Але безпека завжди повинна бути важливішою!
Структурні зміни в нашій галузі створюють певні проблеми для забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті. Однією з таких небезпек є застосування аутсорсингу та інших видів нетипових форм зайнятості, адже такі організації, на відміну від колективів залізничників, не несуть за це жодної відповідальності.
Профспілка залізничників і транспортних будівельників не може стояти осторонь і того факту, що зараз Урядом України розглядається законопроект з бюджетної децентралізації, яким передбачається передача з державної у комунальну власність наших відомчих закладів охорони здоров’я. Цей крок, переконані залізничники, негативно вплине на забезпечення безпеки руху і може призвести до хаосу та непередбачених наслідків.
Радою профспілки, дорожніми, територіальними та об’єднаними комітетами профспілки, профкомами первинок розроблено, затверджено та забезпечено виконання першочергових заходів щодо участі в міжнародній солідарній кампанії єдиних дій залізничників МФТ. Про це йдеться у постанові, ухваленої президією Ради профспілки на засіданні 18 вересня п. р.
«Тиждень дій МФТ» підтримано профспілками інших видів транспорту у всьому світі.