За участі начальника Головного пасажирського управління Укрзалізниці О.Іванька і  головного інженера пасажирської служби Південної залізниці В.Леоненка всебічно проаналізовано стан виконання законодавства та Галузевої угоди з питань організації й оплати праці в пасажирському господарстві Південної залізниці.
 
Розглянуто проект змін до нормативів обслуговування пасажирських поїздів. Вирішено не погоджувати без суттєвого покращання в організації роботи провідників зміни і доповнення до наказу Укрзалізниці від 25.05.2013 р., № 369-Ц «Про організацію роботи поїзних бригад пасажирських поїздів». Але пункт 5 примітки до Додатку 2 погоджено та запропоновано викласти в редакції: «Час на проходження провідниками пасажирських вагонів прикордонного та митного контролю закладається у графік роботи кожному провіднику та зараховується як робочий час. У маршрутах провідника обліковується фактичний час на проходження прикордонного та митного контролю».

Обговорено питання щодо дотримання прав працівників підрозділів локомотивного господарства при наданні щорічних основних і додаткових відпусток згідно з Законом України «Про відпустки» та Галузевою угодою.

Ухвалено постанову щодо стану забезпечення житлом залізничників. Зазначено, що  забезпечення черговиків житлом здійснюється шляхом будівництва власними силами залізниць, реконструкції будівель під житлові будинки, придбання квартир за кошти залізниць, надання працівникам безпроцентних позик для житлового будівництва. Щорічно у фінансовому плані залізниць передбачаються кошти на ці цілі. Так, у 2012-му було передбачено майже  140 млн грн. Проектом фінплану на поточний рік заплановано майже 96 млн грн. Незважаючи на це, наголошено під час розгляду цього актуального питання, забезпечення житлом залізничників відбувається вкрай низькими темпами. Керівництву Укрзалізниці  запропоновано зберегти при реформування галузі  чергу на забезпечення житлом трудівників (стор. 3). 

Прийнято за основу і направлено в Укрзалізницю для подальшого опрацювання проект «Положення про особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку, умов праці окремих категорій працівників залізничного транспорту, робота яких безпосередньо пов’язана з рухом поїздів, маневровою роботою та обслуговуванням пасажирів» (чинний наказ № 40-Ц). З урахуванням думки дорожніх комітетів профспілки Укрзалізниці рекомендовано  не включати до зазначеного  проекту  норм, що стосується запровадження на магістралях особливого режиму роботи в період масових літніх пасажирських перевезень. Водночас рекомендовано і начальникам залізниць, вагонних пасажирських дільниць, депо, а також дорпрофсожам не застосовувати особливий режим роботи в цей період.
 
Президія ухвалила відповідні рішення щодо організації та проведення відео конференцій та початку роботу з утворення корпоративної профспілкової мережі мобільного зв’язку. Реалізація цих актуальних програм сприятиме більш ефективному розвитку профспілкової комунікації та, зокрема, економії коштів профбюджету та спілчан.

Прийнято постанови про відзначення 95-річчя технічної інспекції праці профспілок, підготовку і проведення профспілкового свята – Дня профспілки залізничників і транспортних будівельників України 4 серпня. Профорганам всіх рівнів запропоновано, зокрема, звернутися до роботодавців з вимогою щодо безумовного виконання трудового законодавства та зобов’язань за колдоговорами, а також провести в первинках інформаційну кампанію серед спілчан щодо необхідності активно захищати за допомогою профспілки колективні права та свої особисті трудові інтереси. 

Ухвалено рішення щодо реалізації проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед працівників Придніпровської залізниці в АР Крим та пасажирів» за технічної та фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). За дорученням президії  меморандум про співпрацю з громадською організацією щодо виконання відповідної програми підпише Голова профспілки В. Ткачов.

Започатковано і буде введено в дію з 1 липня п. р. Почесний знак профспілки «За розвиток соціального діалогу». Затверджено Положення.

Підбито підсумки конкурсу на кращий проект інформаційного стенда первинної профорганізації. Призами (оргтехнікою – ксероксом з функціями принтера і сканера) заохочено шість профкомів первинок із всіх дорожніх профорганізацій. Відділу інформації Ради профспілки до листопада 2013 року доручено розробити уніфікований (систематизований та стандартизований) макет інформаційного стенда первинної профорганізації з урахуванням наданих на конкурс проектів.

Затверджено план роботи Ради профспілки на друге півріччя.

Відділ інформації Ради профспілки