На черговій звітній конференції обговорено діяльність «Лікарняної каси» у 2013 році та визначено напрямки подальшої діяльності і вдосконалення роботи.


Сьогодні членами «Лікарняної каси» є понад 51 тис. осіб, із них 88,5 % –залізничники, решта – працівники локомотиво- і вагоноремонтного заводів, медичних закладів, члени родин.


У звітному періоді більше ніж удвічі збільшено ліміти витрат на медикаменти, обстеження, реанімацію та інтенсивну терапію, спрощено систему оформлення документів на відшкодування витрат, придбання медикаментів і виробів медичного призначення.


«Лікарняною касою» за 14407 випадків лікування своїх членів відшкодовано 17,6 млн грн., що на 1,8 млн грн. більше, ніж у 2012 році. Причиною зростання витрат стало те, що при збереженні розміру членських внесків зросли на 33,7 % витрати на медикаменти зросли на 33,7 % , на 28 % – на харчування, а також розширився перелік медичних послуг (мамографія, хірургія одного дня, літотрипсія, протезування кульшового суглобу тощо). На дороговартісне лікування (операції з протезування кульшового суглоба, металоостеосинтезу, кардіохірургії, опіків, онкологічних захворювань тощо) витрачено понад 1,2 млн грн. Найбільш вартісним є лікування гепатиту С, що, до речі, в програму медичного страхування не включає жодна страхова компанія, і яке часто сягає понад 100 тис. грн.

У минулому році на медичне обслуговування членів «Лікарняної каси» витрачено 21,8 млн грн., зокрема, 77 % – безпосередньо на лікування, 19 % – на придбання медичного обладнання і 4 % – на інші витрати. Придбано медичне обладнання на 4,2 млн грн.
Для покращання медичного обслуговування жінок укладено договір з “Центром здоров’я жінки” на мамографічні обстеження, що дає можливість кожній жінці – члену лікарняної каси безкоштовно обстежитися за призначенням лікаря або за бажанням. З метою зменшення витрат укладено договір з Лабораторним центром на залізничному транспорті на вірусологічні та бактеріологічні обстеження, Львівською обласною клінічною лікарнею на проведення кардіохірургічних операцій. Вартість цих операцій сягає до 50 тис. грн. При відсутності договору працівник змушений був би сплачувати ще близько 8 тис. грн. податку.


На зборах і конференціях трудових колективів висловлювались позитивні відгуки про діяльність лікарняної каси, відзначалась її прозорість, позитив та зрозумілість у роботі, слова вдячності публікувалися на шпальтах газети “Львівський залізничник”. Делегати у своїх виступах відзначили, що «наша «Лікарняна каса» – найкращий соціальний проект, з якого може брати приклад держава.


Дорпрофсож продовжуватиме вживати заходів, спрямованих на конкретизацію і підвищення ефективності роботи «Лікарняної каси», розширення інформаційного простору для висвітлення її діяльності, а також пропонує поширити цей досвід по залізницях України.

ЦИФРИ
У 2013-му профінансовано 59 випадків хіміотерапії, 25 операцій з приводу катаракти, 12 – гепатиту, 13 – металоостеосинтезу, 11 – кардіохірургії, 6 – ендопротезування суглобів.

Компенсовано 127 особам у середньому понад 5 тис. грн., 21 особі – понад 10 тис. грн., 15 особам – понад 15 тис. грн., 13 особам – понад 20 тис. грн., 12 особам – понад 30 тис. грн. і 9 особам – по 40 тис. грн.