Щойно ухваливши рішення про участь у відзначенні 1 червня – Міжнародного дня захисту дітей, члени молодіжної ради профспілки залізничників і транспортних будівельників одразу взялися за його виконання. Передусім розмістили на стендах первинок плакати і оголошення про всеукраїнську акцію «Протягни руку допомоги!» з роз’ясненнями, яким чином кожен бажаючий може до неї долучитися. А ще особисто розповіли колегам про профспілкову молодіжну ініціативу і запропонували до неї приєднатися. За тим зробили й інші кроки.

Так, молодіжна рада Головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці разом з профкомом оголосили про збір одягу, канцелярії, іграшок і коштів для вихованців Святошинського та Дарницького будинків-інтернатів Києва. Тож за декілька днів зібрали вже чотири пакунки одягу, багато канцелярського приладдя, розвиваючих ігор тощо. І це – лише початок…

Інші активісти також вирішили не чекати 1 червня, адже для добрих справ час є завжди.

Приміром, молодь Луганської територіальної профорганізації, до речі, саме вони – ініціатори всеукраїнської акції, зібравши іграшки, одяг,  «озброївшись» яскравими повітряними кульками і взявши з собою клоуна, відправилася сьогодні, 25 травня, до обласного дитбудинку. Там, розділившись на групи, разом із дітками малювали, ліпили та майстрували…

Молоді активісти Криворізької територіальної профорганізації 28 травня подарують цікаву концертну програму маленьким мешканцям дитячого будинку «Пролісок». Звісно ж, прийдуть до малечі не з порожніми руками, а з призами, сюрпризами, подарунками!

Проте увагу до знедолених діток наша молодь виявляє не лише в рамках цієї акції. Багато молодіжних рад в різних регіонах України разом із профкомами постійно допомагають дитячим будинкам, відвідують маленьких вихованців, беруть участь у різноманітних благодійних акціях.

Не обов’язково такі заходи пов’язані з долею дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування. Є й інші, кому потрібна допомога.

Приміром, молодіжна рада Краснолиманської територіальної профорганізації долучилася до іншої всеукраїнської акції – «Серце до серця», мета якої – збір коштів на придбання інсулінових помп для дітей, хворих на цукровий діабет. Завдяки нашим молодим профактивістам, внесок у цю добру справу зробили працівники територіального комітету профспілки, станції Красний Лиман, ВОХРу та інших підприємств залізничного транспорту. Тож загалом було зібрано і перераховано благодійній організації понад 800 грн.

До речі, до акції «Серце до серця» в своєму місті долучилася і молодь Дебальцевської дистанції електропостачання.

А буває так, що рішення про надання допомоги приходить випадково…

…Інженер-технолог Херсонської дирекції залізничних перевезень, голова молодіжної ради територіальної профорганізації М.Бовсуновська, дізналась від подруги – чергової по станції Херсон – про двох 8-місячних дівчаток-близнючок, які залишилися без батьківського піклування і перебували в лікарні, очікуючи переведення до будинку для малюків. Медзаклад забезпечив лікування і дитяче харчування, але дівчаткам потрібні були підгузки, одяг, іграшки, фрукти тощо. М.Бовсуновська розповіла про проблему колегам-залізничникам – членам профспілки залізничників і транспортних будівельників, і разом їм вдалося зібрати кошти, придбати малюкам все необхідне і передати в лікарню. Така небайдужість розчулила і вразила працівників лікарні, та й ініціатори були приємно здивовані, що на їхній заклик відгукнулося стільки людей. Наразі дівчатка вже перебувають у херсонському будинку для малюків «Дзвіночок» і чекають на нових батьків…

Всеукраїнська благодійна акція «Протягни руку допомоги!» за ініціативи молодіжної ради профспілки залізничників і транспортних будівельників набирає обертів і залучає все нових і нових однодумців-спілчан…

ДО ТЕМИ. Роботі з молоддю Рада  профспілки приділяє значну увагу, і пишається успіхами своїх молодих активістів. Зокрема, на травневому засіданні її президії ухвалено рішення про проведення в червні п. р. триденного форуму молоді в Коломиї, де, до речі, буде підбито підсумки всеукраїнської благодійної акції «Протягни руку допомоги!»

До того ж, відтепер профактивісти матимуть ще й свою – «Молодіжну відзнаку» – за активну діяльність у профспілці залізничників і транспортних будівельників України.

Відділ інформації Ради профспілки