Результати засідання підсумував і прокоментував голова професійної секції Ради профспілки, профлідер первинки Знам’янського загону воєнізованої охорони регіональної філії «Одеська залізниця» Валерій КУЧЕР:

«На засідання було запрошено голів первинок, які не є членами профсекції, тож вони також мали можливість порушити актуальні питання, поставити запитання та отримати на них відповіді.


За участі начальника Головного управління воєнізованої охорони ПАТ «Укрзалізниця» В.Паращука, який надав всебічну інформацію, розглянуто тему структурних перетворень у нашому господарстві у зв’язку з утворенням філії «Відомча воєнізована охорона».


Насамперед члени профсекції та присутні голови окремих первинок запропонували враховувати обґрунтовані пропозиції з цього приводу керівництва, фахівців структурних і виробничих підрозділів та відповідних профспілкових органів з метою мінімізації ризиків соціально-економічного характеру. Наголошувалось на тому, що у процесі реформування господарства, зокрема введення в дію нормативних документів щодо питань оплати та нормування, режиму праці та відпочинку, а також збереження соціальних гарантій, слід враховувати думку трудових колективів та узгоджувати проекти відповідних розпорядчих актів «Укрзалізниці» із Радою профспілки.


Під час бесіди з В.Паращуком ми акцентували увагу на неукомплектованості кадрами структурних підрозділів, рекомендували вжити всіх необхідних заходів щодо проведення обліку та оплати службових поїздок працівників у межах дільниць обслуговування тощо, забезпечити облік та оплату часу проходження працівниками медичних оглядів, терміново вирішити питання із забезпеченням особового складу загонів воєнізованої охорони форменим одягом, йшлося також про створення належних умов виробничого побуту, надання працівникам якісного спецодягу та спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту.


Низку гострих питань, що потребують врегулювання (йдеться про необхідність детального аналізу стану запровадження нового Положення про оплату праці залізничників), обговорено за участі директора Департаменту оплати праці та мотивації персоналу ПАТ «Укрзалізниця» О.Скарлат і завідувача відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки С.Анісімової. Члени профсекції висловили зауваження та надали конкретні пропозиції для виправлення ситуації. Зокрема, наголошено на низькому рівні зарплати начальників відділень підрозділів загонів і машиністів насосних установок пожежних поїздів та внесенні доповнень до додатка № 42 зазначеного Положення щодо підвищення годинних ставок стрільцям, які працюють на відкритому повітрі.


За результатами засідання профсекції затверджено протокол, який направлено до Головного управління воєнізованої охорони і Департаменту оплати праці та мотивації персоналу ПАТ «Укрзалізниця».


Чекатимемо на конкретні відповіді».