На засіданні Кабінету Міністрів України 17 січня п. р. було вирішено вивчити питання щодо поетапної передачі відомчих лікувально-профілактичних закладів до сфери управління Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).

Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників висловила незгоду з рішенням Уряду, аргументувавши свою позицію у листі на ім’я Прем’єр-міністра М.Азарова, в якому зазначено, що передача відомчих лікувально-профілактичних закладів може призвести до руйнації системи охорони здоров’я на залізничному транспорті.

Причетні державні структури також виступили проти цього кроку. Зокрема, заперечення висловили Державний департамент України з питань виконання покарань, Національна академія наук, Служба безпеки України, міністерства: з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; транспорту і зв’язку (нині – інфраструктури); внутрішніх справ; оборони; праці та соціальної політики.

МОЗ відреагувало на ситуацію у листі на адресу Кабміну від 15.02.2011 р., № 3.08–9/5 за підписом в. о. Міністра О.Аніщенка, цитуємо: „Враховуючи одностайне заперечення доцільності і можливості передачі відомчих закладів охорони здоров’я до сфери управління МОЗ з боку зацікавлених центральних органів виконавчих влади, Міністерство пропонує провести міжвідомчу нараду з зазначеного питання під головуванням керівництва Кабінету Міністрів України”.

Відділ інформації Ради профспілки