Актуальності заходам, безперечно, додала саме трудова тематика – проведення виїзного дня на чолі з першим заступником Голови профспілки М.Сінчаком було приурочено Всесвітньому Дню охорони праці, що відзначався 28 квітня. Тому до перевірок дотримання законодавства підключилися технічний та правовий інспектори праці Ради профспілки на Донецькій залізниці у цьому регіоні, фахівці дорпрофсожу і теркому. А у зустрічі з профактивом і залізничниками структурних підрозділів взяли участь голова дорпрофсожу В.Бубняк і головний інженер Донецької магістралі О.Скубченко.

Розмова була принципова, без замовчування  гострих проблем. Напруження справді було високим… Сподіваємось, що трудівники отримали вичерпні відповіді на запитання, що їх вкрай сьогодні хвилюють, а адміністрація структурних підрозділів за допомогою вищих інстанцій наведе лад в окремих питаннях оплати праці, зайнятості, у здійсненні всіх можливих заходів щодо покращання виробничого побуту тощо.

Цікавою, а іноді й новою для присутніх була інформація, яку надав перший заступник Голови профспілки М.Сінчак з приводу успішної реалізації соціальних проектів – дисконтної програми для наших спілчан і страхування членів профспілки від нещасного випадку на виробництві.

У рамках заходу відбулися і зустрічі з читачами «Вісника профспілки». Порадувало, що молоді спілчани не лише обізнані з публікаціями на сторінках «ВІСНИКА», а й за можливості відвідують сайт профспілки www.zalp.org.ua, який є, так би мовити, великою електронною профспілковою газетою, що не лише оперативно інформує, але й постійно накопичує різноманітний корисний матеріал.

Вперше читацька конференція відбулася у форматі дискусії за круглим столом. З одного боку, у відвертій розмові взяли участь представники колективів цехів та дільниць вагонного депо Дебальцеве-Сортувальне, делеговані працівниками, з якими напередодні та у день проведення заходу ми багато спілкувалися, з другого – перший заступник Голови профспілки М.Сінчак – керівник редакційної колегії та завідувач відділу інформації і головний редактор газети, а також голови профорганізацій: дорожньої – В.Бубняк, територіальної – О.Шаповалов і первинної – А.Запорожцев.

«Наша профсоюзная газета читаема» – таку загальну думку висловили спілчани. І це, мабуть, найцінніше, адже кожен номер «ВІСНИКА» доходить до конкретного працівника, керівного складу та фахівців підприємства, 100 примірників передплачено для ветеранів, підшивки газети є в цехах, пункті з підготовки автогальмівного обладнання, свіжі номери одразу з’являються на численних стендах – тобто люди завжди в курсі всіх профспілкових новин, обговорюють разом статті, інші актуальні матеріали тощо. Можливо, тому дискусію було направлено в русло компетентного обговорення проблем, пропозицій, інших слушних думок щодо розвитку профспілкового періодичного видання. І ми щиро вдячні за конструктивну критику та добрі поради майстрам колісно-роликового, колісно-візкового цехів — О.Левенець (профгрупорг) і В.Зінченку, бригадиру підсобного цеху, голові молодіжної ради первинки Б.Нарбекову, майстрам вагонно-колісних майстерень, автоконтрольного пункту з ремонту гальмівного обладнання, підсобного цеху — А.Тищенку, В.Кошубі і Ю.Зачосі, заступнику начальника депо з ремонту А.Корольову та енергійному профспілковому лідеру А.Запорожцеву, який у своїй повсякденній роботі спирається на активістів. «И работа у железнодорожников нелегкая, и жизнь трудная, много бытовых неурядиц и т. д., потому для людей важно не только знать, но и осознавать, особенно в непростые нынешние времена, что их трудовые права под надежной защитой профсоюза. Об этом и пишет газета. Стоит только пожелать «ВІСНИКУ» дальнейшего развития во всем, при этом оставаясь газетой, к которой читатели всегда могут относиться с уважением и симпатией», – резюмували наші співрозмовники. Тож за такої небайдужої підтримки багатотиражна профспілкова газета буде зміцнюватися на користь спілчан.

Відповіді на гострі запитання, а також багато актуальної різноманітної інформації учасники круглого столу отримали від М.Сінчака і пообіцяли, що обов’язково донесуть її до своїх товаришів.

Ольга АРТЕМ’ЄВА