У перший день фахівці Ради профспілки вивчали роботу профспілкових комітетів структурних підрозділів: мукачівських – локомотивного депо, будівельного управління, дистанції колії та станції, ужгородських – колійно-машинної станції, дирекції залізничних перевезень, пасажирського вагонного депо, станції, а також дистанцій: колії, електропостачання і сигналізації та зв’язку. Профкомам надано практичну допомогу у вирішенні профспілкових питань.

Зокрема, завідувач відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Світлана Анісімова і правовий інспектор праці Микола Бєльченко звернули увагу на недоліки в організації праці та відпочинку, обліку робочого часу, випадки  безпідставного притягнення залізничників Ужгородського вузла до дисциплінарної відповідальності.
 
Перебуваючи у локомотивному депо Мукачеве та виявивши деякі недоліки, головний технічний інспектор праці Володимир Дорошенко посприяв профкому у вирішенні питання щодо надання відпустки слюсарям з ремонту рухомого складу за роботу у шкідливих і важких умовах праці згідно з атестацією робочих місць. В результаті адміністрацією депо було оперативно, у той же день, усунуто порушення законодавства про охорону праці. Так, згідно із наказом начальника локомотивного депо Мукачеве М.Тайпса двом працівникам буде виплачено компенсацію за невикористані дні відпусток з 2008 року: Михайлу Ступаку – 2,7 тис. грн., Івану Санєву – 2,8 тис. грн.

У вагонному депо Чоп того ж дня відбулася конференція читачів газети «Вісник профспілки» за участю понад 80 спілчан – працівників семи ПТО та інших структурних підрозділів. Перед присутніми виступив і відповів на злободенні питання перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак. До речі, профактивісти депо проводять активну передплатну кампанію на профспілкову газету, наступного року її будуть отримувати 750 членів профспілки на свою домашню адресу.

27 вересня в Ужгороді відбулася зустріч профактиву з керівництвом і фахівцями Ради профспілки, у якій взяли також участь голова дорпрофсожу Львівської залізниці Андрій Сенишин, голова Ужгородського теркому Ярослав Афтанас і фахівців апарату теркому профспілки.
 
Виступаючи перед численною аудиторією, лідер профспілки Вадим Ткачов щиро подякував профпрацівникам і активу за їхню наполегливу, самовіддану та кропітку роботу задля людей. Він наголосив, що профспілка послідовно виконує головні завдання щодо захисту соціально-економічних прав і гарантій спілчан. Так, з 1 жовтня ще на 5 % підвищено тарифні ставки та посадові окладі залізничників (попереднє підвищення на 5 % було у травні поточного року).  Значна подія відбулася 14 вересня: дію Галузевої угоди продовжено на 2013 рік. Таким чином, ще на рік збережено існуючі гарантії, що забезпечить надійну соціальну захищеність працівників на складний період реформування галузі.

В.Ткачов нагадав також , що додатково профспілка успішно реалізує свої соціальні проекти, підставляє плече спілчанам у непростий теперішній час.

Йдеться, зокрема, про страхування з 2010 року всіх працюючих членів профспілки від нещасних випадків на виробництві, і за цей період робітники та члени їхніх сімей отримали страхові внески на загальну суму понад 1,1 млн грн. Сміливо можна стверджувати, що профспілка завжди поряд у потрібну мить.

Енергійно втілюється в життя нова ініціатива – дисконтна програма, що стартувала в липні цього року.  Це справді унікальний соціальний проект профспілки, який буде реалізуватися на теренах всієї України, забезпечуючи наших спілчан системними знижками на товари та послуги в мережі продовольчих, будівельних, аптечних, спортивних, культурних та інших закладів. Наразі власниками дисконтних карток стали понад 14 тис. членів профспілки, в основному поки що киян. В арсеналі проекту вже півсотні закладів-партнерів, причому не лише у столиці, а й у Львові, Дніпропетровську, Харкові, Луганську, Миколаєві та інших містах.

Голова профспілки Вадим Ткачов відповів на запитання учасників заходу та побажав колегам успіхів і натхнення у профспілковій діяльності.

Відділ інформації Ради профспілки

Фото ТУТ .