Працівники апарату Ради профспілки не лише вивчали досвід роботи профорганізацій, але й надавали практичну допомогу головам первинок. На низці підприємств фахівці Ради профспілки вели особистий прийом з питань охорони праці, дотримання трудового законодавства, реалізації норм Галузевої угоди і колдоговорів, організації праці і зарплати.


Результати дводенної роботи було підбито на підсумковій зустрічі з активом Сумської територіальної профорганізації за участі її голови М.Бельської, начальника дирекції залізничних перевезень О.Ситник, керівництва профспілки і голови дорожньої профорганізації В.Залозних.


Голова профспілки В.Ткачов поінформував колег про актуальні питання роботи профспілки, зокрема, непростий перебіг вирішення трудового спору між профспілкою і Кабінетом Міністрів України, розповів про зустріч з Генеральним директором Укрзалізниці С.Болоболіним, на якій ішлося, серед іншого, про економічний та фінансовий стан залізниць. Профактив Сумщини з вуст Голови профспілки одним з перших дізнався про продовження дії Галузевої угоди на 2014–2015 роки, що є запорукою забезпечення гідного рівня соціальної захищеності залізничників у період реформування залізничного транспорту.


Перший заступник Голови профспілки М.Сінчак розповів про реалізацію соціальних проектів профспілки, кількості та якості яких можуть лише позаздрити інші профспілкові та громадські організації. Також він наполіг на необхідності підтримки цих ініціатив у первинках, активізації усіх напрямків профспілкової роботи на місцях, зокрема пожвавленні інформаційної діяльності. Він нагадав профпрацівникам, що президією Ради профспілки ухвалено Стандарт інформаційної діяльності, який регламентує роботу профорганів різних рівнів у цьому напрямі і передбачає їх активну участь у створенні єдиного інформаційного простору профспілки. Йшлося також про підготовку структурних підрозділів до роботи взимку: контроль за цією роботою наразі є одним із пріоритетних напрямів діяльності профкомів.


Фахівці Ради профспілки у своїх виступах підсумували результати дводенної роботи в первинках, прокоментували помилки, недоліки і порушення, які найчастіше зустрічалися під час перевірок, надали узагальнені поради і консультації. Зокрема, низка порад стосувалася організації праці і зарплати, забезпечення працівників спецодягом, стану охорони праці, виробничого побуту, укладання і виконання колдоговорів, діловодства у первинках, організації профспілкової роботи.


Відділ інформації Ради профспілки


Фото тут