У ході перевірок, що проводять фахівці Ради профспілки, досить часто виявляються порушення прав та гарантій членів профспілки, які після ретельного аналізу і систематизації виносяться, зокрема, на розгляд президії Ради профспілки.

Зауваження та пропозиції щодо усунення порушень направляються керівництву структурних підрозділів залізниць для прийняття відповідних рішень.
Як виконуються подання, прокоментував головний технічний інспектор праці Ради профспілки Володимир ДОРОШЕНКО:

– Зокрема, під час перевірок стану охорони праці у структурних підрозділах господарства електрифікації та електропостачання було виявлено порушення законодавства про охорону праці. Вже надійшли оперативні відповіді від начальників Основ’янської і Київської дистанцій електропостачання Південної і Південно-Західної залізниць. У них повідомляється, що нараховано грошову компенсацію за додаткові відпустки працівникам, які додатково виконують роботу водіїв автотранспортних засобів, за роботу з важкими і шкідливими умовами праці, особливий характер праці. Таким чином, порушення усунено, і працівникам повернуто належні їм кошти на загальну суму 6,3 тис. грн.