Суттєвою перепоною для їх виконання в повному обсязі стало встановлення плану з фонду оплати праці, введення режиму економії коштів та обмеження граничного розміру преміювання. І хоча загалом умови колдоговору протягом року дотримувалися, низку положень виконано не повністю. Це стосується забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, відрахувань профорганізаціям коштів на культурно-масову, фізкультурну й оздоровчу роботу тощо.

Разом з тим, на реалізацію умов колдоговору, виплату передбачених ним премій, доплат і надбавок, матеріальної допомоги тощо минулого року скеровано 3,24 млрд грн. – на 150,46 млн грн. більше ніж у 2013-му. Збільшилася на 8 % середня заробітна плата на залізниці і становила понад 4013 грн.

Зокрема, на оплату технічного навчання працівників, що здійснювалось у неробочий час, витрачено 2,2 млн грн. Виплачено 41 млн грн. матеріальної допомоги на оздоровлення. На здешевлення вартості харчування працівників скеровано 17,7 млн грн. Залізничним медзакладам надано майже 15 млн грн., 32 млн грн. спрямовано на матеріальну допомогу пенсіонерам-залізничникам, з них більше половини – на їх медичне страхування. 51,6 млн грн. при звільненні на пенсію отримали 1866 працівників. Профінасовано та проведено оздоровчу кампанію для працівників та членів їхніх родин і ветеранів залізниці. По 120 тис. грн. матеріальної допомоги отримали сім’ї героїв-залізничників, загиблих у ході проведення АТО. Надано також допомогу від залізниці і відокремлених структурних підрозділів пораненим залізничникам.

На виконання комплексних заходів з охорони праці та покращення її умов у 2014 році використано 355 тис. грн., виконано 15 із 16 пунктів відповідної програми. Водночас технічною інспекцією праці Ради профспілки виявлено 238 недоліків та порушень, спілчанам повернуто 14,5 тис. грн., незаконно не виплачених за роботу у шкідливих умовах праці.

Через відсутність фінансування залишається відкритою проблема забезпечення працівників житлом. Наприкінці минулого року залізниця врешті отримала дозвіл та змогла надати позики 45 працівникам на загальну суму 14,62 млн грн. для фінансування іпотечного будівництва на вул. Калнишевського у Львові, проте залишається непрофінансованим будівництво 24 квартир. Також необхідно 12,5 млн грн. на завершення реконструкції під житловий будинок гуртожитку у Тернополі.

Дію колективного договору Львівської залізниці продовжено на 2015–2016 роки. Адміністрацію і дорпрофсож зобов’язано вжити необхідних заходів для забезпечення виконання його умов, особливу увагу зосередити на збереженні соціального «пакету» для працівників, виконанні виробничо-фінансових показників, необхідності зростання та своєчасності виплати заробітної плати, забезпеченні безпечних умов праці тощо.


Галина КВАС, відповідальний секретар газети «Львівський залізничник» (для газети «Вісник профспілки»)