Відкриваючи засідання профсекції, перший заступник Голови профспілки М.Сінчак розповів про роботу Ради профспілки і виборних профорганів, зосередившись, зокрема, на питаннях активізації роботи Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль», профспілкового страхування від нещасних випадків на виробництві. Щодо останнього, то М.Сінчак вкотре наполіг на необхідності головам профкомів фіксувати всі випадки виробничого травматизму і вчасно надсилати документи на адресу Ради профспілки для отримання працівниками страхових виплат.

Більшість питань, які обговорювалися протягом засідання, стосувалися режиму праці колійників та її оплати, комплектації штату дистанцій колії, преміювання та стимулювання працівників тощо. Особливу увагу члени профсекції і керівництво Главку приділили проблемі підготовки до роботи взимку, зосередившись на снігоборотьбі. Наразі готується новий проект положення про оплату праці при снігоборотьбі, до якого у колійників – членів профсекції Ради профспілки і дорожніх секцій – багато зауважень. Ю.Тулей запропонував їх узагальнити і надати Главку для ознайомлення і подальшої роботи. Обидві сторони погодилися, що витрати на снігоборотьбу мають закладатися у фінансуванні окремим пунктом.

Йшлося також і про роботу влітку, адже цьогорічна спека довела, що готуватися до неї необхідно заздалегідь і серйозно. В першу чергу це стосується доплат за важкі та шкідливі умови праці, забезпечення працівників питною водою, встановлення на робочих місцях кондиціонерів і вентиляційних систем, облаштування місць для відпочинку працівників, які працюють безпосередньо на колії тощо.

Обговорювалися також наслідки запровадження наказу Укрзалізниці від 6.04.2009 р., № 223-Ц «Про удосконалення системи поточного утримання колії, інженерних споруд і земляного полотна» та інші питання.

Матеріали засідання профсекції розміщено на сайті www.zalp.org.ua.

Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки