Керівник галузі акцентував увагу присутніх на трьох важливих аспектах, які, до речі, постійно знаходяться у полі зору профспілки.

 


Щодо зростання добробуту сімей працівників. В.Козак сказав: «Соціальне забезпечення наших людей має бути на вищому рівні. Незважаючи на нелегке становище, до кінця року ми вийдемо на підвищення заробітної плати мінімум на 20 %, хоча фінпланом було закладено 15 %».


Щодо оптимізації чисельності працюючих. Генеральний директор дав доручення начальникам залізниць проаналізувати структуру управлінь і підрозділів. «Відбувається перехід на нові технології. Звичайно, це спричиняє як зміну структури, так і зміну штату. Сьогодні кадрові служби мають зайнятися перекваліфікуванням кадрів, зробити прогноз переміщення людей у межах підприємств. Прикладом такої роботи є створення посади «комерційний агент» замість посади «товарний касир», – цитує В.Козака прес-центр УЗ.  При цьому Генеральний директор підкреслив, що має бути оптимізація, а не скорочення: «Взагалі я категорично забороняю скорочення людей… Усі мають бути працевлаштовані і працювати там, де є робота, і одержувати заробітну плату», – сказав В.Козак.


Щодо забезпечення працівників галузі житлом. До кінця літа п. р. буде прийнято рішення про формат, форму та обсяг забезпечення житлом: «Ми знайдемо оптимальний механізм, який дасть змогу допомагати залізничникам вирішувати житлову проблему. Хочу зазначити, – наголосив В.Козак, – що житло має стати стимулом для того, щоб у галузь приходили молоді та висококваліфіковані фахівці».