Відповідне положення ст. 166 Податкового кодексу України коментує правовий інспектор праці Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України, секретар ПНПФ «Магістраль» Марина АБРАМОВА:

– Податкова знижка – це право платника податку на доходи фізичних осіб зменшити загальний річний оподатковуваний дохід. Ст. 166 Податкового кодексу чітко окреслює, на які саме витрати, понесені протягом календарного року, надається така знижка. Зокрема, до них дозволяється включати і суми пенсійних внесків, сплачених платником до недержавного пенсійного фонду за пенсійним контрактом.

Для того, щоб скористатись цим правом, необхідно подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем проживання. Зробити це треба до 31 грудня 2013 року. Сума податку, яка підлягає поверненню платнику, становить 15 % суми сплачених за 2012 рік пенсійних внесків.

Загалом необхідно подати такі документи: заповнену  форму «Податкової декларації про майновий стан і доходи» та додаток № 6 до неї – «Перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки», копії пенсійного контракту, паспорта, ідентифікаційного коду (при собі треба мати оригінали цих документів), довідки по розрахунках заробітної плати і про перераховані пенсійні внески, а також копії платіжних доручень та витягів з платіжних відомостей про перерахування внесків. Зі зразками документів можна ознайомитися на нашому сайті у розділі ПНПФ «Магістраль».

Відділ інформації Ради профспілки