У засіданні взяв участь заступник Генерального директора Укрзалізниці О.Сліпченко.

Вітаючи членів Ради Асоціації та всіх присутніх, лідер профспілки В.Ткачов зауважив, що до проблем ветеранів слід ставитися з повною відповідальністю і своєчасно їх вирішувати, адже вони певним чином стосуються кожного.

Заступник Генерального директора О.Сліпченко зазначив, що Укрзалізниця завжди підтримувала і буде підтримувати ветеранів галузі, на ці цілі щорічно спрямовуються значні кошти.

Так, у першому півріччі п. р. ветеранським організаціям виплачено 923 тис. грн. фінансової допомоги, що на 70 тис. більше, ніж передбачено планом.


Згідно з Галузевою угодою непрацюючим пенсіонерам надано безкоштовно залізничних квитків для особистих потреб на 19,5 млн грн., за ними збережено право користування галузевими медичними закладами, сім’ям ветеранів надається матеріальна допомога на поховання.

Виплата разової матеріальної допомоги при звільненні вперше на пенсію у першому півріччі п. р. становила майже 180 млн грн.

Надається матеріальна та інша підтримка ветеранам, зокрема, Почесним залізничникам, до ювілейних дат, а також за їх заявами. Окрім цього, надавалися кошти на ремонт житла, зубопротезування, оздоровлення, виділявся транспорт для перевезення палива, здійснювалася передплата відомчих видань тощо.

Проте, як зауважив сам представник адміністрації, не всі положення Галузевої угоди і колдоговорів щодо соціальних пільг та гарантій пенсіонерів залізничного транспорту виконуються в повній мірі. В першу чергу, це стосується питання медичного страхування пенсіонерів-залізничників. Так, у першому півріччі практично не проводилася робота з укладання відповідних договорів зі страховими компаніями. Рада Укрзалізниці постановила активізувати цю роботу, і сьогодні певні кроки в цьому напрямі залізницями вже зроблено.

Проблемним залишається і питання патронажних служб, зараз таку роботу налагоджено лише на Донецькій залізниці. Не на всіх залізницях виконуються вимоги Галузевої угоди щодо пільгового забезпечення пенсіонерів побутовим паливом.

Голова Ради Асоціації ветеранів А.Сидоренко відзначив, що ветерани відчувають підтримку з боку Укрзалізниці, Ради профспілки, профорганізацій на місцях, та й самі не лишаються осторонь вирішення соціальних питань. Так, на залізницях працюють волонтери – пенсіонери, які допомагають самотнім і немічним ветеранам. Проте низка проблем може бути розв’язана лише за сприяння адміністрації і профспілки. І хоча Укрзалізниця демонструє добру волю, проте доки рішення оформлюватимуться у вигляді рекомендацій, а не наказів чи постанов, справу з місця зрушити важко, вважає А.Сидоренко. Свого лідера в цьому підтримали колеги – голови рад ветеранів залізниць та структурних підрозділів.

Президія Ради профспілки та Рада Асоціації ветеранів війни та праці постановили:

ВІДЗНАЧИТИ в цілому позитивну роботу керівництва Укрзалізниці та залізниць, виборних органів профспілки та ветеранських організацій у питаннях матеріальної підтримки пенсіонерів – ветеранів залізничного транспорту;

ЗВЕРНУТИ УВАГУ керівництва Укрзалізниці та залізниць (крім Донецької) на невиконання норми Галузевої угоди стосовно відновлення на залізницях діяльності патронажних служб з догляду за важкохворими й немічними одинокими ветеранами;

ЗАПРОПОНУВАТИ:

керівництву Укрзалізниці під час реформування галузі забезпечити збереження пільг та соціальних гарантій пенсіонерам-залізничникам;

керівництву Укрзалізниці та залізниць

при формуванні фінансових планів на 2012-й та наступні роки передбачати кошти на фінансування в повному обсязі норм Галузевої угоди та колдоговорів щодо пенсіонерів-залізничників та розширення прав структурних підрозділів на благодійну допомогу ветеранам, які перебувають у них на обліку;

виділяти головам Рад ветеранів за їх клопотанням службові проїзні документи для проїзду в службових справах в межах відповідних дільниць;

керівництву залізниць та дорожнім комітетам профспілки

найближчим часом завершити роботу щодо добровільного медичного страхування пенсіонерів-залізничників;

запрошувати представників дорожніх Рад ветеранів для участі у прийнятті рішень, які безпосередньо стосуються інтересів ветеранів, та надавати необхідну інформацію щодо зазначених питань;

керівництву залізниць та дорожнім комітетам профспілки Південно-Західної, Одеської та Львівської залізниць забезпечити виконання Галузевої угоди щодо пільгового забезпечення пенсіонерів побутовим паливом.