Так, з 1 січня 2016 року введено в дію нову податкову декларацію про майновий стан і доходи, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р., № 859.

Для отримання податкової знижки тепер необхідно заповнити лише бланк «Податкової декларації». «Перелік сум витрат, що включаються до податкової знижки» на відміну від діючого раніше порядку не подається.

Документи необхідно подати до 31 грудня 2016 року. Бланк і приклад заповнення податкової декларації – див. нижче.

Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:
• особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
• надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;
• засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.
Інформацію щодо порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби.

Перелік документів, що надаються платником податків:
1) заповнена  форму «Податкової декларації про майновий стан і доходи»
2) копія пенсійного контракту;
3) копія паспорта;
4) копія ідентифікаційного коду;
5) довідка по розрахунках заробітної плати;
6) копії платіжних доручень та витягів з платіжних відомостей про перерахування внесків.

При собі необхідно мати паспорт, оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Слід зазначити, що кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення нової податкової декларації  про майновий стан і доходи та допомогу при її заповненні в контролюючому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларації безоплатно.

Бланк податкової декларації
Приклади заповнення декларації