Заняття відбувалися за участю кращих викладачів Чернігівського навчально-методичного центру профспілок, на базі якого проходив семінар, серед яких досвідчені юристи, економісти, науковці, психологи, журналісти, політологи і політтехнологи.
Протягом кількох днів профпрацівники ознайомилися з нормативно-правовою базою протестних дій, відпрацювали технологію створення організаційного комітету та етапи підготовки до акції протесту, дізналися про особливості забезпечення інформаційної кампанії та роботи з великими групами населення. Низка тренінгів зі створення команди для організації протестних дій, майстерності публічних виступів, подолання стереотипів мислення і поведінки дозволила слухачам не лише розширити теоретичну базу, але й розвинути практичні навички.
Неможна сказати, що профспілкові працівники зустріли викладачів „беззбройними”. Багато з них брали участь у мітингу під стінами Кабміну у 2006 році, тому й самі мали чим поділитися з лекторами. Тож у рамках практичної роботи залізничники завзято взялися за проведення умовної акції протесту, використавши і власний досвід.  Тему обрали актуальну і наболілу: вилучення з фінплану залізниць коштів на виконання умов Галузевої угоди і колдоговорів.
Створивши оргкомітет і поділившись на групи, працювали за різними напрямками: правове забезпечення, медіа-підтримка, агітація, безпека мітингувальників. Оргкомітет, до якого увійшли представники кожної групи, розробив усі атрибути справжньої акції: сценарій, маршрут, план, агітаційні плакати і листівки, речівки, повідомлення для преси і звернення до влади тощо. „Протестували” із запалом, мимоволі проводячи паралелі…
Отриманими знаннями учасники семінару ділитимуться з профпрацівниками і активістами первинних профорганізацій структурних підрозділів залізниць.

Олена РОМАНОВА,

провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки