Виявлено, зокрема, що адміністрація не завжди виконує частину другу п. 2.4 та п. 2.12 колдоговору: на виробничі та оперативні наради з розгляду випадків браку в роботі не завжди запрошуються представники виборних профорганів, інколи без згоди профкомів вони проводяться у неробочий час і у вихідні дні.
Не завжди дотримуються терміни виплати заробітної плати на час відпусток, є порушення черговості  їх надання відповідно до графіка або перенесення на інші терміни, що є причиною значної заборгованості із відпусток.
Нерідко в описовій частині наказів не конкретизовано вину працівників, не вивчено всі обставини безпосередньої вини осіб, до яких застосовуються дисциплінарні стягнення, не беруться до уваги їхні письмові пояснення, через що неможливо встановити законність таких наказів. Внесено 10 письмових подань і 165 пропозицій адміністрації щодо усунення та попередження порушень трудового законодавства.
Правова інспекція активно співпрацює з адміністрацією у питаннях зміцнення трудової дисципліни. Розглянуто кожне звернення про звільнення працівника з ініціативи адміністрації, внаслідок чого у 2009-му вдалося уникнути випадків прийняття профкомами необґрунтованих рішень, коли вони відмовляли у згоді на такі звільнення. Із 75 подань на порушників трудової дисципліни тільки у трьох випадках профкоми обґрунтовано не дали згоди на звільнення.
Спільно з адміністрацією розроблено «Методичні вказівки щодо правового захисту працівників залізниці з приводу застосування до них адміністративних стягнень органами Державтоінспекції МВС України за порушення або невиконання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні залізничних переїздів». Проведено також навчання з майстрами, бригадирами колії на Ковельському та Рівненському залізничних вузлах.

Володимир ШРАМКО,
головний правовий інспектор праці Ради профспілки на Львівській залізниці