Це – підсумок перевірки 26 структурних підрозділів, підприємств, установ, організацій, за результатами яких складено 21 акт і внесено 44 подання роботодавцям. Юридичні консультації на особистому прийомі отримали 373 члени профспілки. Поспілкуватися з правовим інспектором спілчани мали можливість і на чотирьох «Днях трудового права», що проходили на залізничних вузлах і де обговорювалися питання дотримання законодавства про працю і захисту трудових прав.

Терком впровадив практику надсилання персональних повідомлень спілчанам, чиї права було захищено. Приміром, працівник Шепетівської дистанції колії з листа за підписом голови територіальної профорганізації А.Вільчинського дізнався про повернення йому на вимогу профспілки 441 грн. надбавки за вислугу років, незаконно знятої у липні, а працівник Козятинської колійної машинної станції – про виплату 4,5 тис. грн. заборгованої заробітної плати за час відпустки. Загалом за 9 місяців спілчанам надіслано вже 559 таких листів, які наочно демонструють працівникам дієвість нашої профспілки», – повідомив заступник голови Козятинської територіальної профорганізації Дмитро ЖИВЧИК.

ЛИСТ ДО ТЕМИ


«Правовий інспектор праці Ради профспілки на Південно-Західній залізниці А.Кашперовецький має заслужений авторитет серед наших працівників. Вони знають, що кожне його перебування у Шепетівській колійній станції завжди завершується оперативним усуненням порушень і вирішенням наболілих питань.

Навіть не віриться, що раніше люди неохоче йшли на відверту розмову – хтось соромився, хтось просто не припускав, що непорозуміння з адміністрацією буде вирішено на їхню користь. Однак завдяки наполегливості, принциповості та щирості Анатолія Петровича довіра до нього постійно зростає, адже залізничники відчувають позитивні результати і бачать, що профспілка твердо стоїть на захисті їхніх інтересів.


Приміром, у жовтні три дні тривала перевірка дотримання трудового законодавства і умов колдоговору, і багато наших спілчан щиро вдячні за підтримку і допомогу. Адже чотирнадцятьом з них було донараховано 2,7 тис. грн. доплати, а чотирьом – 270 грн. премії за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника; скасовано накази про зняття доплат трьом колійникам у розмірі 30 % за збільшення обсягу виконаної роботи, а одному – виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, яку неправомірно не нарахували у 2011-му. Повернуто також понад 7,5 тис. грн. заборгованості із заробітної плати за час щорічної відпустки і матеріальної допомоги на оздоровлення тощо.

Показово, що А.Кашперовецький не лише виявляє порушення, але й пояснює причетним спеціалістам, у чому вони полягають, їх причини і наслідки, а також дає конкретні рекомендації представникам адміністрації щодо їх усунення і недопущення в майбутньому.


Враховуючи неабиякий інтерес колективу до питань правового захисту, ми провели «День трудового права», на якому правовий інспектор праці проаналізував виявлені порушення і висвітлив питання, що цікавили людей. Тож не дивно, що всі три дні двері до кабінету профкому не зачинялися: спілчани йшли до правозахисника по юридичні консультації та навіть просто поради з особистих питань…»

 

Олег ДЕМЧУК, слюсар, голова профорганізації
Шепетівської колійної машинної станції —
від імені спілчан
газета “Вісник профспілки”, №20(607)*31 жовтня 2012 р.