Економія коштів спілчан

 

Це – нове профспілкове починання: з моменту підписання відповідного рішення президії Ради профспілки про запровадження дисконтної програми минуло трохи більше року (постанову було ухвалено 27 березня 2012-го). Мета цієї соціальної ініціативи – створення умов для економії грошових витрат спілчан за рахунок системних знижок у торговельних мережах, інших закладах, що реалізують товари та послуги населенню. З іншого боку, програма є одним із сучасних методів роботи, які запроваджує наша профспілка, насамперед – розвитку мотивації профспілкового членства. Планується, що в майбутньому дисконтну картку буде об’єднано з профспілковим квитком.

З чого починалося…

Реалізація підготовчого етапу відбулася без зволікань: знайдено консультантів проекту, технічних виконавців, адже для профспілки це була повністю нова і ще незвідана справа.
Вже 10 квітня було підписано договір, який передбачав, зокрема, здійснення технічної розробки дисконтної картки, надання консультацій членам команди з проектної діяльності, організації та контролю за укладенням договорів з партнерами, старт із 15 бізнес-партнерами проекту у Києві, підготовку (тренування) представників Ради профспілки щодо запровадження соціального проекту для спілчан у регіонах тощо.
Було виготовлено макет, а згодом і примірники картки, підписано перші договори з партнерами, проведено навчальні тренінги для майбутньої команди з реалізації програми. Проте остаточно справа зрушила з місця, коли після навчання за неї взялися профпрацівники у Києві і на місцях. Адже вони представляють інтереси спілчан, тому особливо зацікавлені у розвитку дисконтної програми.
Проводилися опитування щодо того, які саме товари, послуги і навіть організації і заклади спілчани хотіли би бачити у списку. Отримавши завдання від членів профспілки, профпрацівники починали діяти. Деяких партнерів вже вдалося залучити, інші побажання спілчан – у процесі реалізації.

Успішний старт

Як відомо, про старт дисконтної програми було оголошено 5 липня 2012 року під час зустрічі першого заступника Голови профспілки М.Сінчака з головами первинок Київського вузла й організацій, підпорядкованих Раді профспілки. Учасники заходу стали першими власниками дисконтних карток.
Тоді у дисконтної програми було лише 18 партнерів. А на сьогодні їх більше ніж 420, програмою охоплено понад 110 міст України, а власниками карток є майже 82 тис. спілчан, які можуть скористатися різноманітними послугами у понад 1100 закладах. Завдяки зусиллям профпрацівників кількість партнерів програми стрімко зростає: з профспілкою вже співпрацюють найбільша в Україні мережа медичних лабораторій «Синево», всеукраїнська мережа аптек «Доброго дня», мережа будівельних гіпермаркетів Praktiker, відома мережа дитячих супермаркетів «Антошка», а з 1 червня п. р. до проекту профспілки долучилася мережа супермаркетів «ЕКО маркет».
 
У регіонах у програмі беруть участь локальні мережі, місцеві заклади торгівлі і послуг, не лишаються осторонь і невеликі міста. Дисконтна програма охоплює різноманітні сфери і напрямки: продукти харчування, будівельні матеріали, меблі, канцтовари, побутову і оргтехніку, господарчі і дитячі товари, ювелірні вироби, автозапчастини, товари медичного призначення, медичні, стоматологічні, перукарські, юридичні послуги, харчування, розваги, туризм і дозвілля тощо.
Зі свого боку, профспілка здійснює різноманітні кроки для подальшого ефективного розвитку програми. Проводиться широка інформаційна робота. Створено і постійно оновлюється міні-сайт програми http://zalp.org.ua/kartka/. Видано буклети і плакати. Реалізація проекту висвітлюється у профспілковій, галузевій і дорожніх газетах, на сайті профспілки, інтернет-сторінках дорпрофсожів і теркомів, вісниках профорганізацій, на зборах трудових колективів тощо.

Важливо знати

– Так само, як у випадку з профспілковим страхуванням від виробничого травматизму, участь у дисконтній програмі для членів профспілки повністю безкоштовна. Виготовлення карток здійснюється за кошти профкомів. Водночас первинкам не нав’язується долучення до програми, вони самостійно ухвалюють відповідне рішення, зважаючи на побажання спілчан.
– Треба пам’ятати, що лише спільними зусиллями, за підтримки всіх профпрацівників і активістів профспілка може втілити усе задумане. Наприклад, для дисконтної програми дуже корисним є зворотний зв’язок із власниками дисконтних карток, їхні відгуки та пропозиції.
– Скористатися знижками спілчани можуть не лише у своєму місті: картка діє по всій території України і, опинившись у відрядженні чи подорожі в іншому куточку країни, спілчани можуть економити на товарах і послугах, які пропонують партнери програми. Понад те: низка партнерів працюють у режимі інтернет-магазинів, тому придбати їхній товар зі знижкою можна навіть не виходячи з дому.
– Партнери дисконтної програми часто влаштовують спеціальні акції, за якими можна стежити на сайті картки: члени профспілки можуть скористатися додатковими знижками чи отримати бонуси. Наприклад, зараз у мережі аптек «Доброго дня» діють спеціальні знижки на низку товарів, туристична компанія «С Маестро Травел» пропонує тури на популярні курорти, раніше додаткові знижки нашим спілчанам пропонував готель «Старий Лембег» на Львівщині, парк розваг «Київська Русь» на Київщині тощо…

Валентина Денисюк,
бригадир:

– Добре, що наша профспілка започаткувала таку чудову програму. Особисто переконалась у її дієвості. Випадково побачила на вітрині магазину одягу наклейку про те, що тут діє знижка для членів галузевої профспілки. Пройти повз неї не змогла – вийшла з магазину з обновками! Приємно, що профспілка справді турбується про добробут своїх спілчан і дарує можливість економити, купуючи товари зі знижкою.

Роман Свінчук,
начальних технічного відділу:

– Нещодавно придбав телевізор. Попередньо здійснивши моніторинг цін у магазинах міста, визначився, що варто купувати там, де надається знижка членам нашої профспілки. Задоволений якісним товаром за нижчою ціною! Дякую профспілці за впровадження дисконтної програми.

Андрій Лехняк,

інженер:
– Вибирав продукцію у магазині будівельних матеріалів і побачив, що тут є знижка для членів профспілки залізничників і транспортних будівельників України (напередодні отримав у профкомі дисконтну картку). Вийшло економніше! Багато читав у пресі про те, що більшість договорів укладають у великих містах. Дуже радий, що така програма існує тепер і у нашому місті, і кількість підприємців, які надають знижку, збільшується.


Тетяна Кордонець,

інспектор з кадрів:

– До Міжнародного жіночого дня профком зробив нам подарунок, вручивши дисконтну картку, а до неї – список магазинів та інших закладів, які надають знижки. Вирішила одразу ж скористатися нагодою та відвідала косметологічний салон. За їхні послуги заплатила дешевше. Дякую профспілці за такий подарунок.


Ірина Дехтяр,
бухгалтер профкому:

– Переконати бізнесменів надати знижку членам нашої профспілки іноді непросто, проте нам вдається укладати корисні для спілчан договори в нашому місті. Ковельці помічають інформаційні наклейки на вітринах, цікавляться програмою, запитують у голів профкомів про те, як і де отримати дисконтну картку. Дуже приємно чути від них слова подяки за цей соціальний проект, адже чимало наших працівників вже із задоволенням скористалися картками…