…Здається, що потік листів і телеграм до Ради профспілки із проханням посприяти перенесенню святкування Дня залізничника на звичну дату – першу неділю серпня – невичерпний. В інтерактивному розділі «Питання – відповіді» нашого сайта 19 червня з’явилося вкрай конкретне запитання: „Когда возвратят прежнюю дату Дня железнодорожника?”.
 
Тож працівники та ветерани галузі сподіваються, що вже цього літа традиційно відзначатимуть зі своїми сем’ями своє професійне свято теплого вихідного дня…

Лише останнім часом (фрагменти з попередньої пошти опубліковані у газеті «Вісник профспілки» 13 травня п. р. – ред.) за дорученням трудових колективів, а також делегатів звітно-виборних профспілкових конференцій звернення надійшли, зокрема, зі структурних підрозділів Донецької, Одеської, Південної, Південно-Західної, Придніпровської залізниць.

„В знак солидарности со всеми трудовыми коллективами Донецкой магистрали Ясиноватская дистанция пути единодушно поддерживает инициативу официального переноса профессионального праздника – Дня железнодорожника с 4 ноября на первое воскресенье августа”.

„С переносом праздника на 4 ноября он утратил былое значение и престиж, превратился в простую формальность”, „Атмосфера праздника потускнела, исчезли те прекрасные ощущения, которые дарил всем август, наверное, природа в ноябре не очень располагает к праздничному настроению…” – констатують інші дописувачі.

„Председатели первичек структурных подразделений Херсонского региона единогласно поддерживают инициативу возвращения празднику традиционной даты, тем более, что это – пожелание практически всех ветеранов-железнодорожников, с которым они едва ли не ежедневно обращаются в профкомы”.
 
„Дату праздника изменили, не считаясь с мнением большинства железнодорожников. И что ж получается, многолетние традиции отброшены, а новые так и не сложились. Ведь не может у одного праздника быть две даты, а в наших душах он так и остался „августовским”, – це зі звернення профорганізації вагонного депо Херсон.

„С радостью вспоминаю празднование Дня железнодорожника в первое воскресенье августа. Это был праздник всего нашего поселка! А теперь, в ноябре, ни о каких масштабных мероприятиях не может быть и речи, ведь за окном чаще всего холодно и сыро. Нет, неправильно все это. Не так много у нас осталось по-настоящему праздничных дней. А это нужно вернуть на прежнее время. Обязательно!” – цей фрагмент – з листа ветерана праці М.Пархоменко, який вона написала від імені ветеранської організації Штерівської дистанції колії.
 
„ Асоціація ветеранів війни та праці залізничного транспорту України, яка нараховує майже 240 тис. пенсіонерівгалузі, – повідомляє її голова А.Сидоренко, – провела розширене засідання за участю голів рад ветеранів усіх залізниць, де одноголосно було прийнято рішення про підтримку численних пропозицій щодо традиційної дати святкування Дня залізничника в першу неділю серпня”.

„Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників свого часу зробила перший крок до повернення святкування Дня залізничника у традиційний час, призначивши на першу неділю серпня відзначення Дня профспілки. Настала пора зробити другий крок – відновити у цей час святкування Дня залізничника. Я за це. Мене підтримує більшість наших спілчан”, – наголошує голова Ужгородської територіальної профорганізації Я.Афтанас.

…Дискусія на цю тему триває – в трудових колективах, серед спілчан, на сторінках галузевих газет. Аргументація різноманітна, але більшість єдина у думці, що треба, перш за все, відновити одну з головних традицій залізничників – відзначати професійне свято, як і багато десятиліть тому, у теплий серпневий день.
При обговоренні цього питання на засіданні президії більшість її членів висловилися за відновлення колишній дати Дня залізничника.

Дату Дня залізничника може бути змінено лише Указом Президента України…

«Вісник профспілки», № 12 від 24 червня 2011 р.