Форум, який відбувся 19-21 червня, мав на меті актуалізувати потужну молодіжну команду для сприяння в реалізації Програми підтримки молодих спілчан на 2012–2016 роки, в його рамках було анонсовано соціальні молодіжні ініціативи Ради профспілки, а також підбито підсумки реалізації у 2011–2012 роках проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу і туберкульозу серед працівників Львівської залізниці» у Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Присутніх привітали перший заступник Голови профспілки М.Сінчак, голова дорожньої профорганізації Львівської залізниці А.Сенишин, голова Івано-Франківської територіальної профорганізації Б.Грицак, начальник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень С.Пугач. М.Сінчак розповів молодшим колегам про актуальні питання діяльності,  профспілкові проекти для майбутніх поколінь і роль профспілки в самореалізації молоді.

А надалі учасникам форуму було надано повну свободу: вони самі обрали формат заходу, встановили правила його проведення і розклад. Самостійність і стала головним принципом роботи: молоді лідери розділилися на групи за тематикою проблем, що планувалися для обговорення, обрали модераторів груп і приступили до обговорення, метою якого стало визначення проблемних питань, формування конкретних пропозицій, заходів і рекомендацій для їх вирішення.

Питання, які розглядалися в групах, стосувалися захисту соціально-економічних прав та інтересів молоді профспілки, молодіжних ініціатив, проектного підходу до реалізації молодіжної політики профспілки, мотивації профспілкового членства, ролі молоді у формуванні сильного молодіжного профспілкового руху.

Для модераторів груп завчасно було проведено спеціальний майстер-клас.

Другий день Форуму було присвячено здоровому способу життя. На учасників чекав цикл інформаційно-освітніх занять «Маршрут здоров’я». Тренерами так само виступили молоді активісти, цього разу представники Львівської залізниці, задіяні у проекті з профілактики ВІЛ та туберкульозу серед працівників магістралі. Отримавши корисну інформацію, обговорили заходи, які могли б попередити входження молоді до уразливих груп, а також сформувати у неї прагнення вести здоровий спосіб життя. У підсумку представник GIZ З.Філіпова надала пропозиції щодо удосконалення технології роботи із молоддю з гострих питань профілактично-медичного характеру. До речі, цей день розпочався з ранкової зарядки, яку провели визначені самостійно ведучі.

Презентація і спільне обговорення пропозицій, вироблених групами, відбулися на третій день роботи Форуму. Молоді лідери спробували сформувати комплекс заходів, що дозволять ефективно відстоювати свої трудові права перед роботодавцем у різних умовах, виклали пропозиції щодо розвитку молодіжних ініціатив, рекомендації з удосконалення організації молодіжної політики профспілки, мотивації профчленства серед молоді, розвитку молодіжного профспілкового руху.

Лекції і заняття відбувалися цікаво і творчо, модератори груп знаходили нестандартні підходи до роботи для більш ефективних результатів, обговорення тривало і після завершення занять. Проте і для відпочинку знайшли час. Приміром, першого дня відбулися творчі презентації делегацій: у вигляді відеороликів від представників Донецької і Придніпровської залізниць та веселих КВК-візитівок інших. Значну увагу приділили спорту: окрім зарядки провели міні-турнір з волейболу (переможцем якого стала делегація Південно-Західної залізниці), а також організували перегляд гри нашої збірної у рамках Євро–2012. Були й екскурсії, дискотеки, конкурси…

Усе це разом мало чудовий результат: Форум, на думку його учасників, видався на славу, і тепер молоді лідери знатимуть, як організовувати подібні заходи.

 

Фото ТУТ

Олександр ГНАТЮК, завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки