Із доповідями виступили перший заступник Генерального директора УЗ Микола Сергієнко та  Голова профспілки Вадим Ткачов.

М.Сергієнко відзначив зростання основних показників діяльності залізниць у 2010-му та збільшення протягом 2009–2010 років відрахувань на виконання Галузевої угоди на 12,9 %.

Члени Ради профспілки визнали, що переважну більшість положень угоди виконано, проте в минулому році не відбулося головного – підвищення тарифних ставок і посадових окладів.

На це вказав у доповіді і Голова профспілки В.Ткачов, зазначивши, що не можна говорити про підвищення зарплати, оскільки її зростання відбулося за рахунок скасування неповного робочого часу. Адже через значне зростання рівня інфляції реальна зарплата залізничників за 2009–2010 роки зменшилася на 5,9 %.

Не виконана низка інших положень Галузевої угоди, зокрема розробки комплексної програми закріплення кадрів на залізничному транспорті, залучення представників Ради профспілки до розробки проектів фінансового плану залізниць, відновлення на залізницях діяльності патронажних служб з догляду за важкохворими та немічними ветеранами та деякі інші.

Обговорення пройшло в конструктивному руслі, але червоною ниткою у всіх виступах пролунали принципові вимоги про необхідність подальшого підвищення заробітної плати. Також було порушено питання недоукомплектованості штату працівників, приховування від обліку та неоплати праці понад норму робочого часу, неналежної мотивації та підтримки молодих залізничників, забезпечення працівників житлом тощо.

На адресу М.Сергієнка надійшло багато запитань, більшість з яких також стосувалися порушених проблем. У відповідь він зазначив, що багато проблем вирішить швидке та ефективне реформування галузі.

Учасники засідання Ради профспілки ухвалили відповідну постанову.

Відділ інформації Ради профспілки