Головне управління охорони і організації праці Укрзалізниці надало Раді профспілки інформацію про виконання положень Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і профспілками за перше півріччя 2014-го.

Так, на виплату доплат і надбавок, які перераховано у Додатку № 1 до Галузевої угоди, витрачено майже 537,3 млн грн., щомісячної надбавки за вислугу років – 844 млн грн. (за І півріччя 2013-го, відповідно 482,2 млн грн. і 755,3 млн грн.). Майже у 3,5 раза у порівнянні з минулорічним періодом зросли витрати залізниць на індексацію заробітної плати і становили 29,7 млн грн.

Залізничникам, які перебувають на квартирному обліку, надано 493 тис. грн. безпроцентної позики на будівництво.

Працівникам відшкодовано понад 95,9 млн грн. надбавки за роз’їзний (пересувний) характер роботи, 98,5 млн грн. – на оплату додаткових відпусток, передбачених законодавством, Галузевою угодою і колективними договорами. Виплачено 140,3 млн грн. грошової допомоги при звільненні у зв’язку з виходом на пенсію вперше і 198,4 млн грн. матеріальної допомоги на оздоровлення. Понад 119 млн грн. спрямовано на добровільне медичне страхування працівників і пенсіонерів. На забезпечення побутовим паливом непрацюючих пенсіонерів, сімей загиблих пенсіонерів та інвалідів І, ІІ групи спрямовано 7,8 млн грн.

А от фінансування заходів з охорони праці зменшилося: 127,9 млн грн. проти минулорічних 141,4 млн грн. Також дещо скоротилися видатки залізниць на відрахування профорганізаціям коштів на культурно-масову і фізкультурну роботу, надання профпрацівникам соціальних пільг і гарантій.

Відділ інформації Ради профспілки