Резолюцію та Вимоги учасників акції – понад 10 тис. спілчан з усіх регіонів та галузей України, зокрема, і представників нашої профспілки, оперативно було надіслано Прем’єр-міністру А.Яценюку та Голові Верховної Ради В.Гройсману. Профспілки також звернулися до Президента України П.Порошенка з проханням не допустити порушення конституційних трудових прав громадян.

На звернення профспілок Головою Верховної Ради дано доручення депутатським фракціям врахувати Вимоги учасників акції при розгляді проектів законів, Прем’єр-міністром доручено причетним міністрам провести відповідну роботу з порушених питань. Проте офіційної відповіді від жодної з гілок влади не отримано.

Кроком назустріч щодо виконання Вимог профспілок можна вважати лише досягнення домовленості з Міністром соціальної політики П.Розенком щодо початку підготовчої роботи з укладення Генеральної угоди на новий строк. Також Уряд визначив керівника робочої групи повноважних представників від центральних органів виконавчої влади для ведення колективних переговорів на національному рівні та доручив сформувати склад відповідної робочої групи.

Завдяки активним діям профспілок усіх рівнів, у т. ч. Всеукраїнській акції протесту, численним зверненням до парламентських комітетів, фракцій, широкомасштабній інформаційно-роз’яснювальній роботі, оперативному реагуванню на кожну урядову ініціативу, вдалося не тільки не допустити прийняття низки норм, якими передбачався значний наступ на права громадян, а й дещо пом’якшити окремі запропоновані Урядом антисоціальні міри.

Проте найбільш принципові питання так і залишилися проігнорованими владою, а саме: «заморожено» розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на рівні грудня 2013 року (інфляція за 2014 рік склала 25 %), позбавлено працівників та їх дітей права на санаторно-курортне лікування за рахунок страхових внесків, збільшено податки для населення з низькими і середніми доходами. Залишилися невирішеними питання повернення боргів із заробітної плати, підвищення оплати праці, особливо для працівників бюджетної сфери, зростання безробіття. Крім цього, існує загроза скасування для молоді пільг та стипендій, підвищення пенсійного віку, безоплатності надання медичних та освітніх послуг тощо.

Враховуючи, що Уряду дано доручення до 15 лютого 2015 року внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо змін до Державного бюджету України на 2015 рік, профспілками з метою відновлення та забезпечення соціально-економічних прав працівників підготовлено ряд законопроектів, які за рішенням СПО планується надати суб’єктам законодавчої ініціативи для подання і врахування.

Членам СПО об’єднань профспілок рекомендовано, зокрема, провести консультації з організаціями роботодавців, що діють на галузевому рівні, щодо визначення спільних дій для врегулювання соціально-економічної ситуації, організувати інформаційну роботу щодо роз’яснення позиції та подальших дій профспілок на захист людини праці і відповідне опитування серед спілчан, а також влаштувати по всій території країни акції на підтримку Вимог профспілок тощо.

Якщо колективні переговори з укладення Генеральної угоди на новий строк не розпочнуться до 1 березня п. р., вирішено вступити в колективний трудовий спір (конфлікт) на національному рівні.

Відділ інформації Ради профспілки