Нагадаємо, що постановою № 461 було суттєво зменшено списки працівників, які мали право на пенсію за віком на пільгових умова у зв’язку із зайнятістю на роботах із шкідливими та важкими умовами праці (Списки № 1 і № 2). Повернення працівникам цього права було однією з вимог Спільного представницького органу репрезентативних об’єднань всеукраїнських профспілок, висунутих до Уряду під час тридцятитисячної акції протесту у липні минулого року.

 

Тож останніми змінами Уряд повернув право на достроковий вихід на пенсію декільком десяткам тисяч працівників, яким також буде враховано стаж роботи у шкідливих і важких умовах, що минув з моменту набуття чинності постанови № 461.

 

Проте СПО об’єднань профспілок зазначає, що обсяг змін є неповним і відновлює порушені права лише частини працівників. Зокрема, не повернуто право на дострокову пенсію машиністам метрополітенів, хоча вони працюють під впливом таких шкідливих факторів, як вібрація, постійний шум, нервово-емоційне напруження і необхідність постійної концентрації уваги, стреси, штучне освітлення, навантаження на зір, монотонність, підземний мікроклімат тощо.

 

Відділ інформації Ради профспілки