Засідання розпочалося з обговорення результатів минулорічної зустрічі представників профспілок із керівництвом Мінтрансзв’язку (газета „ВІСНИК”, № 13, (552)*16 липня 2010 р.).

 

В.Корнієнко зазначив, що тоді було порушено непрості питання, проте більшість з них вирішено, решта знаходяться на стадії виконання. Він також повідомив, що транспортна галузь закінчила минулий рік із позитивними результатами, зокрема, відбулося підвищення заробітної плати.

З останнім твердженням категорично не погодився Голова ФПТУ, Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників В.Ткачов. „Не можна казати про підвищення заробітної плати, адже, приміром, розмір окладів і тарифних ставок залізничників у 2010-му не переглядався, – зазначив він. – Видиме зростання зарплати – це, в першу чергу, результат скасування неповного робочого часу в галузі”.

Реальне підвищення зарплати – нагальна потреба, яку диктує стрімке зростання цін і складне матеріальне становище населення, підкреслив В.Ткачов.

Його підтримали й представники інших профспілок – зі слів про необхідність підвищення зарплати працівникам розпочинався майже кожний наступний виступ.
Не вирішено й інші проблеми, про які йшлося торік. Приміром, В.Ткачов знову порушив питання списання фізично застарілої техніки, яку давно виведено з експлуатації, але на охорону і збереження якої витрачаються значні кошти; повернення залізниці боргу за перевезення вугілля, що наразі становить понад 0,5 млрд грн.; компенсації за пільгові пасажирські перевезення; збереження галузевих медичних і навчальних закладів; реформування галузі тощо. Зважаючи на їх гостроту, Голова ФПТУ наполіг на письмових відповідях від Міністерства.

Загалом, усі питання, які висвітлювалися на засіданні, були злободенними: профспілкові лідери вказували на необхідність збереження робочих місць, покращання умов праці, прийняття низки законів і нормативних актів, спрямованих на оптимізацію сфери транспорту та зв’язку тощо.
Усі питання профспілки виклали письмово, і В.Корнієнко запевнив, що відповіді буде надано протягом місяця.

Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки