Як повідомлялось, на заході було представлено зразки літнього спецодягу і спецвзуття, які закуповуються залізницями у 2015 році, а також експериментальні моделі, запропоновані як варіанти корпоративного спецодягу для забезпечення працівників галузі в майбутньому.
 
Члени комісії з проведення виставки та її робочої підкомісіії, до складу яких увійшли представники Укрзалізниці, залізниць і профспілки залізничників і транспортних будівельників України, проаналізували технічні характеристики, якість і ціни представлених зразків, визначили базові моделі літніх костюмів корпоративного спецодягу, а також залізниці, які будуть займатися їх доопрацюванням, розробкою для них специфікацій, технічної і тендерної документації. Термін доопрацювання – до 1.09.2015 р.

Визначено чотири базові моделі літніх костюмів корпоративного спецодягу.
 
Основою спецодягу для електромонтерів контактної мережі, що працюють на колії, став костюм «Енергетик-л», який складається з куртки та напівкомбінезону помаранчевого кольору зі світловідбивальними смугами на рукавах і штанах. Його доопрацюванням і підготовкою специфікації, зразків документації для конкурсних торгів займатиметься робоча група Південно-Західної залізниці.

Фахівці Придніпровської залізниці доопрацьовуватимуть костюм для монтерів колії «Колійник-л», що складається з помаранчевої куртки і темно-синіх штанів з світловідбивальними смугами на рукавах і штанях.
За основу спецодягу для працівників галузі всіх господарств, які не пов’язані з роботою на залізничних коліях та біля рухомого складу, взято костюм «Залізничник 1-л»: темно-сині штани і куртка того самого кольору з помаранчевою кокеткою, а для тих, хто виконує роботи вздовж колії та в зоні підвищеної небезпеки біля рухомого складу – костюм «Залізничник 2-л», у якому штани замінено на напівкомбінезон і додано світловідбивальні смуги. Доопрацьовуватиме обидва костюми робоча група, створена на Одеській залізниці.

Літні головні убори сигнальні будуть помаранчевого кольору з темно-синім козирком.

Відкритим залишилось питання щодо необхідності використання футболок у якості спецодягу для працівників галузі в літній період. Відповідь на нього після детального аналізу до 25 липня має надати Управління охорони праці і промислової безпеки Укрзалізниці.
 
На спецодяг і надалі наноситимуться логотипи залізниць (фарбою трафаретним методом на ліву нагрудну частину куртки) та символи (літери) приналежності до відповідного господарства.

Після ознайомлення зі зразками літнього спецвзуття (черевики, напівчоботи, чоботи) вирішено продовжити їх придбання і надалі, розширити співпрацю з наявними виробниками та запропонувати участь у торгах новим постачальникам, для чого збільшити кількість лотів і передбачити можливість експериментального носіння спецвзуття.

Відділ інформації Ради профспілки