Виступаючи перед учасниками семінару-наради, перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак зосередився на роботі Ради профспілки із захисту трудових прав і соціально-економічних інтересів працівників у період реформування галузі. Тему продовжив заступник Голови профспілки Василь Лесько, який окреслив задачі правової інспекції праці Ради профспілки на поточний період.

Обговорення реформування галузі і його перспектив учасники продовжили з в. о. начальника Головного управління реформування та корпоративного розвитку Укрзалізниці Андрієм Буковським. Правові інспектори праці Ради профспілки акцентували увагу на необхідності забезпечення прав працівників під час структурних змін.

З іншим представником Укрзалізниці – заступником начальника управління з питань правової роботи юридичного Главку Тетяною Бондюх учасники семінару обговорили питання налагодження співпраці юридичних служб залізниць і правової інспекції праці Ради профспілки щодо забезпечення трудових прав і інтересів залізничників. Також Т.Бондюх поінформувала про діяльність юридичних служб у питаннях дотримання трудового законодавства і практику розгляду трудових спорів.

Обговорювалося на семінарі-нараді і ще одне вкрай важливе питання – проект Трудового кодексу, на порозі прийняття якого наразі перебуває Верховна Рада. Проект викликає неоднозначні відгуки в пресі, тож про те, які зміни насправді чекають на трудове законодавство, докладно розповіла радник з правових питань департаменту правового захисту Федерації профспілок України Валентина Позинич.

Значна частина семінару була присвячена обміну досвідом. Зокрема, досвідом організації роботи щодо виконання подань, взаємодії з органами державного контролю та правоохоронними органами в Козятинському регіоні поділився правовий інспектор праці Ради профспілки на Південно-Західній залізниці Анатолій Кашперовецький.

Перед учасниками семінару виступили правові інспектори Ради профспілки Микола Бєльченко і Марина Абрамова,  звернувши увагу колег на низку важливих моментів, на які треба зважати, здійснюючи перевірки, а також на порядок отримання податкової знижки на суму пенсійних внесків до Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль».

Головні інспектори праці Ради профспілки на залізницях 24 травня взяли участь у засіданні президії Ради профспілки, на якому розглядалося, зокрема, питання виконання подань правової інспекції праці Ради профспілки та роль виборних профорганів у реалізації цього питання. Зазначено, що правовими інспекторами праці Ради профспілки в 2011 році проведено значну роботу із захисту трудових прав спілчан, яким повернуто незаконно утриманих 7,2 млн грн.

Проте на засіданні президії йшлося і про активізацію роботи в напрямі правозахисної діяльності.

Фото тут

Відділ інформації Ради профспілки