Набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8.07.2010 р., № 2464. Розділом VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону було внесено зміни і до ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».


Зокрема, було змінено порядок виплати лікарняних за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – ФСС). Згідно із Законом підприємство повинно відкрити окремий поточний спецрахунок у банку, на який регіональні відділення ФСС мають перераховувати страхові кошти, у тому числі для виплати за лікарняними листками. Для того, щоб фонд це зробив, необхідно подати відповідний розрахунок лікарняних, який протягом 10 днів фонд повинен розглянути і прийняти рішення про сплату. Тільки після цього кошти будуть перераховані на окремо відкритий рахунок.


З цього рахунку можна сплачувати страхові суми лише фізичній особі.


До цього часу підприємство виплачувало лікарняні під час виплати заробітної плати, а потім подавало відповідний звіт до ФСС з метою відшкодування сплачених сум.


На сьогодні, на жаль, дирекцією ФСС ще не доведено до роботодавців форми звіту до ФСС та сам порядок відшкодування лікарняних. Тому до вирішення цього питання дирекцією ФСС виплата лікарняних буде здійснюватись із запізненням від заробітної плати.


Відділ фінансової роботи Ради профспілки