У попередні роки, до 2009-го, тривалість змін в оздоровчих дитячих закладах складала від 14 до 18 днів у літній період. Але Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", який набув чинності у минулому році, визначено термін не менше 21 дня, що призвело до виникнення певних проблем. Зокрема, деякі оздоровниці змушені були підлаштовуватись саме під таку тривалість, що призвело до зменшення кількості заїздів протягом оздоровчих періодів і, як наслідок, зменшення загальної чисельності відпочиваючих. По-перше, збільшилася вартість путівок. По-друге, ця норма Закону унеможливлювала оздоровлення дітей під час осінніх, зимових та весняних шкільних канікул, тривалість яких значно менша. З цього приводу Рада профспілки неодноразово зверталася до органів влади та Правління Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності.
Правління Фонду
підтримало пропозицію профспілок, у тому числі й нашої, щодо фінансування дитячого оздоровлення через первинні профорганізації, а також дозволило у 2010 році правлінням регіональних відділень Фонду приймати рішення щодо фінансування за рахунок коштів Фонду оздоровлення дітей з тривалістю літньої оздоровчої зміни не менше 14 днів та зимової – не менше 12 днів до законодавчого врегулювання цього питання.
Розмір граничних норм витрат на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення у 2010-му залишено на рівні минулого року. Після аналізу виконання бюджету це питання повторно буде розглянуто на наступному засіданні Правління Фонду.

Ярослав МАЛЬСЬКИЙ, провідний фахівець відділу соціально-трудових відносин та побутової роботи Ради профспілки


Детальнішу інформацію розміщено у рубриці «Основні соціальні гарантії» розділу «Напрямки діяльності».