«Міністерство інфраструктури за дорученням Кабінету Міністрів України від 29.08.2014 р., № 30472/1/1-14 розглянуло звернення Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України стосовно передачі з державної у комунальну власність закладів охорони здоров’я залізничного транспорту України. У зверненні йшлося про те, що відповідно до прикінцевих положень проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо бюджетної децентралізації)» (реєстр. № 4435а від 8.08.2014 р.) передбачається здійснити передачу з державної в комунальну власність закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту і пропонується змінити порядок фінансування цих медичних закладів.

Такі пропозиції спрямовані на руйнацію системи охорони здоров’я в сфері залізничного транспорту, яка крім загальнодержавних функцій з надання медичних послуг населенню, виконує специфічні функції медичного забезпечення безпеки руху поїздів, зокрема забезпечує передрейсові огляди працівників локомотивних бригад, професійний відбір працівників, робота яких пов’язана з безпекою руху на залізницях, та постійний контроль за станом їх здоров’я завдяки проведенню профілактичних періодичних та попередніх (при прийомі на роботу) медичних оглядів».

Мінінфраструктури листом від 3.09.2014 р., № 5618/45/14-14 зверталося до Кабінету Міністрів України з категоричною незгодою щодо передачі відомчих медичних закладів залізничного транспорту в комунальну власність”.

Міністерство поінформувало також, що в попередніх показниках проекту Державного бюджету України на 2015 рік Мінінфраструктури відповідно до його бюджетного запиту враховано видатки за бюджетною програмою КПКВК 3104040 «Медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту» в обсязі 759,7 млн грн.

Відділ інформації Ради профспілки