Зокрема, органами центральної влади і місцевого самоврядування дотепер не розроблено чіткого порядку фінансування медичних закладів, які має бути передано до комунальної власності. Розроблення такого порядку ускладнюється у зв’язку з лінійно-виробничим принципом розташування відомчих медичних закладів залізничного транспорту, яке чітко не пов’язане з межами адміністративно-територіальних одиниць.


Також постановою Кабміну від 21.09.1998 р., № 1482 передбачено конкретні заходи для забезпечення передачі підприємств з державної до комунальної власності, виконання яких потребує від 3 до 6 місяців. А відповідно до Кодексу законів про працю про зміну істотних умов праці необхідно за 3 місяці попередити профспілкові комітети і за 2 місяці – працівників закладів.

У листі запропоновано внести зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» щодо тимчасового визначення головним розпорядником бюджетних коштів за програмою «Медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту» Міністерства інфраструктури до моменту здійснення передачі відомчих медичних закладів у комунальну власність відповідно до встановленого порядку.